لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۵:۵۴

السیسی درباره مبارزه طولانی با شبه نظامیان اسلامگرا هشدار داد


رئیس جمهوری مصر می گوید غلبه بر اسلامگرایان افراطی، مبارزه ای سخت و طولانی می طلبد. با بالا گرفتن عملیات شبه نظامیان اسلامگرا علیه نیروهای امنیتی مصر در صحرای سینا و تشدید تدابیر امنیتی نیروهای دولتی مصر در منطقه، عبدالفتاح السیسی روز شنبه در یک سخنرانی تلویزیونی بر چالش های پیش روی دولتش تاکید کرد.

آقای السیسی گفت: «این یک جنگ است. نمی خواهم بگویم کشورهایی که در افغانستان، عراق و خیلی نقاط دیگر جهان با تروریسم مبارزه می کنند، میدان های مبارزه را ترک و تروریست ها را به حال خود رها کرده اند. اما در مصر ما باقی خواهیم ماند. نه، ما سینا را ترک نمی کنیم. سینا را به کسی نمی دهیم. ما برای حفظ سینا جان می دهیم. این نکته خیلی مهمی است.»

یک گروه مسلح افراطی وابسته به دولت خودخوانده اسلامی (داعش) مسئولیت حمله های مرگبار روز پنجشنبه در صحرای سینای مصر را برعهده گرفته است.

به گفته مقام های مصر در حمله اسلامگرایان به یک پایگاه نظامی و به هتلی در شهر العریش در صحرای سینا که عمدتا نظامیان و نیروهای پلیس مصر در آنجا زندگی می کنند، دستکم ۳۰ تن از ماموران امنیتی مصر کشته شدند.

شبه نظامیان اسلامگرا از سرنگونی محمد مرسی در سال ۲۰۱۳ میلادی به این سو، صدها تن از نیروهای نظامی و پلیس مصر را در صحرای سینا کشته اند.

XS
SM
MD
LG