لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۵

دست کم ۳۶۵ نفر در تظاهرات ضد دولتی در مصر کشته شدند


دست کم ۳۶۵ نفر در تظاهرات ضد دولتی در مصر کشته شدند
دست کم ۳۶۵ نفر در تظاهرات ضد دولتی در مصر کشته شدند

سامح فرید، وزیر بهداشت مصر اعلام کرد دست کم ۳۶۵ نفر در تظاهرات ضد دولتی که منجر به استعفای حسنی مبارک شد، کشته شده اند. وی افزود حدود ۵۵۰۰ نفر نيز مجروح گرديده اند.

وزير بهداشت مصر می گوید این ارقام اولیه شامل گزارش ها از تمام تسهیلات پزشکی نمی شود و نيز کشته شدگانی را که ممکن است توسط بستگان آنان بدون گواهینامه رسمی مرگ به خاک سپرده شده باشند، در نظر نمی گيرد.

اين وزير روز چهارشنبه در حالی سخن می گفت که هزاران کارگر مصری دست به اعتصاب زده اند. آنها خواهان افزايش حقوق و بهبود شرايط کار هستند.

بيش از ده هزار کارگر صنايع نساجی اعتصاب خود را روز چهارشنبه از سر گرفتند. کارگران و کارمندان صنايع ديگر، از جمله حمل و نقل و بانکداری، نيز دست از کار کشيدند. بانک ها در سراسر مصر همچنان بسته هستند و انتظار می رود روز پنجشنبه، پايان هفته کاری کشور، نيز بسته باشند.

روز سه شنبه، فرمانروايان نظامی مصريک گام بسوی اجرای اصلاحاتی که معترضين می خواستند برداشتند. آنها قول دادند انتخابات پارلمانی و رييس جمهوری را ظرف شش ماه برگزار کنند. شوای عالی نيروهای مسلح همچنين هياتی را برای بازنگری قانون اساسی منصوب کرد و از آن خواست توصيه های خود را ظرف ده روز ارائه دهد.

XS
SM
MD
LG