لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۵۲

یک افسر ارشد پلیس مصر کشته شد


یک افسر ارشد پلیس مصر روز چهارشنبه در انفجار بمبی، که زیر خودروی او کار گذاشته شده بود، در ناحیه ای در غرب قاهره کشته شد.

این جدید ترین مورد از سلسله حملات هدفمند به پلیس و ارتش مصر، در حالی روی داد که گروه های اسلامی افراطی به خشونت ادامه می دهند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از منابع امنیتی می گوید سرتیپ احمد ذکی دومین افسر پلیس است که در ماه جاری ( آوریل) کشته می شود.

یک ستوان پلیس مصر نیز روز چهارشبنه در جریان حمله نیروهای امنیتی به یک مخفیگاه ستیزه گران در نزدیکی بندر اسکندریه کشته شد.

گروه های مرتبط با القاعده مسئولیت اکثر حملات را در موج خشونتی که پس از سرنگونی محمد مرسی رئیس جمهوری پیشین مصر به راه افتاد بر عهده گرفته اند.
دولت می گوید ستیزه گران در حملات خود، بیش از ۴٥۰ سرباز و نیروی پلیس را کشته اند.

مسئولیت حملات امروز را هنوز کسی بر عهده نگرفته، اما وزارت کشور مصر، اخوان المسلمین را مسئول می داند.

دولت مصر، اخوان المسلمین را به هماهنگ کردن خشونت و حمایت از گروه های ستیزه گر متهم کرده است و اواخر سال گذشته آن را یک سازمان تروریستی اعلام کرد.

سخنگوی وزارت کشور مصر در بیانیه ای که از تلویزیون پخش شد گفت پلیس به «برخورد قاطعانه اش در مبارزه با تروریسم را ادامه می دهد و تلاش ها برای برخورد با عملیات تروریستی که اخوان المسلمین طراحی و اجرا می کند را تشدید می کند.»

در این بیانیه همچنین آمده نیروهای پلیس، سه شنبه شب، به دنبال تیراندازی به یک گشت پلیس، یک دانشجوی وابسته به اخوان المسلیمن که در خوابگاه دانشگاه الازهر زندگی می کند را، دستگیر کردند.
XS
SM
MD
LG