لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۲۹

پایان بدون نتیجه مذاکرات مقام مصری با مسوولان اسراییل


پایان بدون نتیجه مذاکرات مقام مصری با مسوولان اسراییل
پایان بدون نتیجه مذاکرات مقام مصری با مسوولان اسراییل

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسراییل و شیمون پرز، رییس جمهوری این کشور، روز پنجشنبه با عمر سلیمان رییس سازمان اطلاعات مصردیدار و گفتگو کردند. این دیدار که با هدف احيای مذاکرات صلح خاورميانه در اسراییل صورت گرفت، در حالی پایان یافت که سخنی از پیشرفت در این مسیر به میان نیامد.

در آغاز گفتگوی عمر سلیمان با مقامات اسراییلی، وی اعلام کرد که دولت مصر بسیار نگران پیشبرد روند صلح خاورمیانه است. مذاکرات مستقيم صلح میان اسراییل و فلسطینی ها، پس از انقضای مهلت توقف شهرک سازی ها از سوی دولت اسراییل در ماه سپتامبر متوقف شد.

مقامات فلسطينی می گويند آنها به مذاکرات تا زمانی که اسرایيل به شهرک سازی در زمين هايی که آنها قسمتی از کشور آينده خود می دانند، ادامه دهد، بر نخواهند گشت.

آقای سليمان روز پنجشنبه پس از ورود به اسرایيل اعلام کرده بود «زمان بسیار مهمی» برای مذاکرات با ميانجيگری آمريکا است و مذاکره کنندگان بايد «گام هايی بسوی پيشرفت» بردارند.

گفتگوهای هفته گذشته ميان رئيس دولت خودگردان فلسطينی، محمود عباس، و هيات بلند پايه مصری بدون دستيابی به توافقی پايان گرفت.

سران اتحاديه عرب در جلسه ماه اکتبر خود گفتند که به آمريکا تا اوايل ماه نوامبر فرصت می دهند تا بن بست مذاکرات صلح را حل کند در غير اينصورت اتحاديه عرب به دنبال راه های ديگری برای حل و فصل اين مشکل خواهد رفت.

XS
SM
MD
LG