لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۰۷

احمد ابولغیث وزیر امور خارجه مصر گفتگوهای نتانیاهو و حسنی مبارک را مثبت ارزیابی کرد


بنیامین نتانیاهو پس از بازگشت به اسرائیل نسبت به تعهدات حسنی مبارک در قبال فراهم کردن شرایط از سرگیری گفتگوهای صلح اسرائیل و فلسطینی ها، ابراز خشنودی کرد

مصر روز سه شنبه از آنچه موضع متفاوت اسرائيل در قبال از سرگيری مذاکرات صلح خاورميانه خواند، استقبال کرد.

احمد ابولغيث وزير امور خارجه مصر در يک کنفرانس خبری گفتگوهای روز سه شنبه بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل و حسنی مبارک را در کاخ رياست جمهوری، مثبت ارزيابی کرد.

آقای ابولغيث گفت تمايل و اصرار نتانياهو به پيشروی در مذاکرات مشهود بود و ما در مقابل به دنبال يافتن راه حلی هستيم که زمينه خشنودی فلسطينی ها را نيز فراهم بياورد.

اسرائيل روز دوشنبه از طرح احداث نزديک به ۷۰۰ واحد مسکونی جديد در اورشليم شرقی خبر داد. اقدامی که تازه ترين مانع بر سر از سرگيری گفتگوهای صلح قلمداد می شود.

فلسطينی ها پيشتر اعلام کرده اند تا وقتی اسرائيل فعاليت های شهرک سازی در کرانه باختری رود اردن را بطور کامل متوقف نکند به ميز مذاکرات صلح، باز نخواهند گشت.

محور ديگر گفتگوهای روز سه شنبه بنيامين نتانياهو و حسنی مبارک در قاهره حول تبادل نزديک به يکهزار زندانی فلسطينی با گيلاد شاليط سرباز اسرائيلی بود که از ماه جون سال ۲۰۰۶ ميلادی، در اسارت گروه حماس بسر می برد.

به گفته وزير امور خارجه مصر، اسرائيل خواهان تبعيد بيش از يکصد زندانی فلسطينی پس از آزادی احتمالی از زندان های آن کشور است؛ موضعی که قاهره با آن مخالف است.

بنيامين نتانياهو روز سه شنبه پس از بازگشت به اسرائيل در جمع شماری از اعضای حزب ليکود نسبت به تعهدات حسنی مبارک در قبال فراهم کردن شرايط از سرگيری گفتگوهای صلح اسرائيل و فلسطينی ها، ابراز خشنودی کرد.

XS
SM
MD
LG