لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۸:۳۵

تهدید سربازان مصری به مرگ توسط رهبر یک گروه افراطی


رهبر یک گروه افراطی در شبه جزیره سینا می گوید پیکارجویان تحت فرمان او سربازان مصری را به دلیل خدمت در ارتشی که او آن را «مرتد» خواند و نیز به دلیل جنگ با اسلام کشته اند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، ابو اسامه المَصری، رهبر گروه بیت المقدس این ادعا را جمعه شب در یک بیانیه صوتی در توئیتر عنوان کرد که در آن، ظاهرا خطاب به مردم مصر، توصیه می کند برای نجات پسرانشان از مرگ، آنها را از صفوف ارتشی که او آن را «مرتد» خواند، خارج کنند.

از سال پیش که ارتش مصر محمد مرسی رئیس جمهوری اسلامگرا را بر کنار کرد، گروه بیت المقدس مسئولیت یک سلسله حملات مرگبار علیه نیروهای امنیتی را برعهده گرفته است.

المصری، در اشاره به عملیات اخیر ارتش مصر علیه پیکارجویان در شمال سینا می گوید سربازان مردم را مجبور کردند خانه های خود را ترک کنند، آنها را ویران کرده و مردم بی گناه را کشتند. سربازان مصری اخیرا به تخریب خانه ها در امتداد مرز کشور با نوار غزه پرداختند و در صدد بستن صدها تونل مورد استفاده برای قاچاق برآمدند.

عملیات تخریب پس از حمله ای در ماه اکتبر به پاسگاهی در نزدیکی رفح که در آن ۳۱ سرباز کشته شدند، آغاز شد. مسئولیت حمله را هنوز کسی بر عهده نگرفته است.

دولت مصر می گوید مبلغ منصفانه ای به کسانی که خانه هایشان را از دست دادند می پردازد، اما ساکنان می گویند گزینه دیگری نداشتند، زیرا ارتش فقط یک روز به آنها فرصت داد تا از منطقه خارج شوند.

XS
SM
MD
LG