لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۱۱

پرتاب بمب به کاروان وزیر کشور مصر


به گزارش مقامهای مصر روز پنجشنبه بر اثر انفجار بمب بر سر کاروان همران وزیر کشور مصر در قاهره دست کم ۷ نفر مجروح شدند.
محمد ابراهیم وزیر کشور آسیبی ندید.

رسانه های دولتی حمله را «ترور شکست خورده» خواندند. هنوز هیچگروهی مسئولیت حمله را برعهده نگرفته است.

گزارشهای اولیه حاکی از آن بود که حمله توسط بمب اتومبیلی بوده، ولی تلویزیون دولتی گزارش داد که بمب از یک ساختمان به سوی کاروان پرتاب شده بود.

رئوف محمود - از ساکنان روبروی محلی که انفجار روی داد - به صدای امریکا گفت وقتی مشغول پارک کردن اتومبیلش بودصدای انفجار مهیبی شنید.

او گفت: بر اثر این انفجار ۳ مغاره کاملاً خراب شدند. دو اتومبیل نیروهای امنیتی و دو اتومبیل پارک شده درخیابان آسیب دیدند؛ و افزود بعد از انفجار «همه مردم به سوی خیابان دویدند و با شنیدن صدای تیراندازی تلاش کردند به محله هایشان برگردند. خیلی لحظه ترسناکی بود.»
محمود گفت شواهدی مبنی بر انفجار اتومبیل ندیده است و چهار پنج نفر را دیده که با آمبولانس برده شدند ولی به نظر نمی رسیده جراحات جدی دیده باشند.

این حمله در محلۀ نصر در شمال شرقی قاهره روی داد، همان محله ای که ماه گذشته نیروهای امنیتی به اجتماع نشسته اسلامگرایان حمله کردند و صدها نفر از حامیان رئیس جمهوری برکنار شده محمد مرسی را کشتند.

ارتش مصر که رهبر اسلامگرای کشور را برکنار کرد، اخوان المسلمین را متهم به ایجاد خشونت و تروریسم می کند. اخوان المسلمین این اتهامات را رد م یکند و می گوید به برگزاری تظاهرات صلحجویانه متعهد است ولی با برکناری اولین رهبر منتخب مصر توسط ارتش - که آن را کودتا می نامد - مخالف است.
XS
SM
MD
LG