لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۶:۲۳

فرو ریختن مجتمع مسکونی در مصر جان ۲۴ تن را گرفت


مقام های مصر می گویند در پی فرو ریختن ساختمان یک مجتمع مسکونی ۱۲ طبقه در محله معمریه در شهر بندری اسکندریه، دست کم ۲۴ تن کشته و ۱۲ نفر دیگر زخمی شده اند.

عبدالعزیز توفیق، معاون وزیر کشور مصر، می گوید گروه های امداد به کوشش برای نجات جان قربانیانی که زیر آوار مانده اند، ادامه می دهند. تاکنون ۱۰ تن نجات یافته اند، اما تعداد بیشتری هنوز زیر آوارند.

محمد عباس عطا، فرماندار اسکندریه، گفته است به رغم آنکه علت فروریختن این ساختمان هنوز دقیقاً روشن نیست، احتمال دارد که شیوه معماری و ساخت این ساختمان سبب تخریب آن شده باشد. آقای عطا گفت که ساختمان این مجتمع مسکونی ۵ سال پیش بدون مجوز شهرداری ساخته شده است.

مالک مجتمع توسط پلیس بازداشت شده است. نیروهای پلیس اسکندریه دو ساختمان دیگر را که مجاور مجتمع تخریب شده هستند، تخلیه کرده اند.

در این حال، روز سه شنبه، فرو ریختن ساختمانی سه طبقه در ‏محله ای در نزدیکی شمال قاهره جان یک مادر و کودک را گرفت، و دست کم ۱۰ تن هنوز زیر آوار این ساختمان اند. دو روز پیش هم در تصادف قطار، ۱۹ سرباز وظیفه عضو نیروی پلیس مصر کشته شدند.

تکرار حوادثی این چنین در مصر که به کشته و مجروح شدن شهروندان می انجامد، موج انتقاد از محمد مرسی رییس جمهوری آن کشور را افزایش داده است. منتقدان مرسی می گویند عدم رسیدگی دولت به خدمات شهری، زندگی در مصر را خطر آفرین کرده است.
XS
SM
MD
LG