لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۰۸

رئیس جمهوری مصر: اخوان المسلمین ضعیف شده است


رئیس جمهوری موقت مصرمدعی شده است اخوان المسلمین دیگرقادرنیست گروه های معترض را به خیابان ها بکشاند.

بگزارش منابع خبری، درپیشاپیش راه پیمایی هایی همزمان با آغازمحاکمه محمد مرسی ،که بسیاری انتظار دارند نآرامی را به قاهره بازگرداند، عدلی منصور، که به کویت سفر کرده است، روزشنبه درمصاحبه ای با خبرگزاری کویت گفت اعتراضات محدود است و گروه های اقلیت که تعداد آنها ازچند صد نفرفراتر نمی رود ترتیب می دهند.

منصورادعا کرد هدف طرفداران مرسی این است که کشور را بی ثبات کنند، اما ازحمایت عمومی برخوردار نیستند. او گفت آنها می خواهند وانمود کنند دولت قادربه اداره کشورنیست، وافزود "برای همه روشن شده است که اخوان المسلمین دیگرقادرنیست تظاهرات عمده ای براه بیاندازد."

رئیس جمهوری موقف مصرهمچنین کشورهای عرب را به کوشش های یکپارچه برای برخورد با چالش های امنیتی ، تروریسم وافراط گرایی درسراسرمنطقه فرا خواند.
او گفت مصر ازامنیت منطقه خلیج فارس حمایت می کند زیرا آنرا بخشی از ارجحیت های امنیتی خود می داند.

درمورد مناسبات مصرو آمریکا، عدلی منصورتاکید کرد کشوراو می خواهد مناسبات خوب بین دو کشور برقرارباشد وافزود "اصول حاکم برانقلاب ما پس از ٣٠ ژوئن، استقلال مصردرگزینش های ملی را شامل می شود، ومنافع ملی را ورای ملاحظات دیگر قرار می دهد."

اوهمچنین گفت مصراز مناسبات با تمام کشورها ازجمله ایران استقبال می کند ، واهمیت جمهوری اسلامی درامنیت خلیج فارس را پذیرفت.

عدلی منصوراظهارداشت پیشنهاد نبیل فهمی وزیرامورخارجه برای برگزاری گفت وشنود میان کشورهای حوزه خلیج فارس، به این معنا است که مصرآماده است فضای مطلوب را برای چنین گفت و شنودی فراهم آورد.
XS
SM
MD
LG