لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۳۲

عذرخواهی رئیس جمهوری مصر از قربانی تجاوز جنسی


عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر
عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر
رئیس جمهوری جدید مصر از زنی که درجریان مراسم تحلیف او هدف تجاوز جنسی قرار گرفت پوزش خواست و گفت وقوع چنین حوادثی در مصر غیرقابل قبول است.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، عبدالفتاح السیسی روز چهارشنبه در حالی که یک دسته گل سرخ در دست داشت، در بیمارستانی که آن خانم قربانی تجاوز در آنجا بستری است، حضور یافت و شخصا از او عذرخواهی کرد.

آقای السیسی در حالی که در کنار تخت او ایستاده بود گفت «من آمده ام تا به شما و هر بانوی مصری بگویم متاسف هستم. از همه بانوان مصری پوزش می خواهم.»

السیسی وقوع تجاوزهای جنسی در مصر را «غیر قابل قبول» خواند و قول داد برای مبارزه با این جنایت از هیچ اقدامی فروگذار نشود.

سخنگوی ریاست جمهوری گفت السیسی به نخست وزیر دستور داده است کمیته ای در سطح وزیران برای بررسی این مشکل و تهیه یک راهکار ملی جهت مبارزه با آن تشکیل دهد.

فعالان از حرکت آقای السیسی استقبال کردند، اما گفتند اگر با برداشتن گام های قاطع و عملی برای جلوگیری از چنین اعمالی و مجازات عاملان همراه نشود، بیهوده خواهد بود.

آسو شیتدپرس در ادامه نوشت آزار جنسی از دیرباز مشکلی عمده در مصر بوده است، اما در سه سالی که از برکناری حسنی مبارک می گذرد، از نظر تعداد و شدت افزایش یافته است.

رئیس جمهوری جدید مصر گفته است زنان باید نقش بیشتری در زندگی عمومی ایفا کنند و سهم آنها را در پیشبرد اقتصاد و جامعه ستودنی است. او در مراسم تحلیف خود قول داد برای تضمین حضور عادلانه زنان در پارلمان و همچنین در دولت، هر کاری که لازم است را انجام دهد.
XS
SM
MD
LG