لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۶:۵۳

یک مقام ارشد دیگر مصری در محاکمه مبارک شهادت می دهد


یک مقام ارشد دیگر مصری در محاکمه مبارک شهادت می دهد
یک مقام ارشد دیگر مصری در محاکمه مبارک شهادت می دهد

یک مقام ارشد امنیتی مصر روز چهارشنبه در دادگاه محاکمه حسنی مبارک در قاهره که بروی رسانه ها بسته بود، شهادت داد.

ژنرال «منصور الایساوی» جدید ترین مقام بلند پایه مصر است که در احضار بی سابقه مقامات نظامی و اطلاعاتی در دادگاه حضور پیدا می کند.

در حالی که به خارجیان و خبرنگاران اجازه داده نشده است وارد دادگاه شوند، گزارش ها حاکی است که انتظار می رفت الایساوی در این باره که آیا علیه معترضین خواهان برکناری حسنی مبارک از زور استفاده شد یانه توضیح بدهد.

الایساوی پست وزارت کشور را پس از آن که مبارک ناچار شد مقامش را ترک کند بر عهده گرفت.

روز سه شنبه، عمر سلیمان، رییس دیرینه تشکیلات اطلاعاتی مصر که برای مدت کوتاهی بعنوان معاون رییس جمهوری خدمت کرد، در این باره که آیا مبارک واکنش مرگبار علیه معترضین را هماهنگ ساخت یا نه، با پرسش هایی روبرو شد.

مبارک خود را در اتهامات فساد و همدستی در کشتن معترضین در جریان قیام ۱۸ روزه بی گناه اعلام کرده است.

مبارک معمولا با برانکار وارد دادگاه می شود و در حالی که روی تختی در داخل قفس فلزی بزرگ دراز کشیده است به جریان دادگاه گوش می دهد. او همراه با حبیب العدلی وزیر سابق کشور و شش معاون خود محاکمه می شود.

فیلد مارشال محمد طنطاوی حاکم نظامی فعلی مصر، که وزیر دفاع مبارک بود، قرار بود روز یکشنبه شهادت دهد اما در دادگاه حضور نیافت.

دستیارانش گفتند او بدلیل خشونت در مقابل سفارت اسراییل در قاهره مشغول مسائل امنیت ملی بود. گزارش ها و گفته های منابع قضایی حاکی است که شهادت او اینک قرار است روز ۲ مهر ماه صورت گیرد.

XS
SM
MD
LG