لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۴۸

اصلاح طلبان مصری وعده های نخست وزير را توخالی توصيف کردند


اصلاح طلبان مصری وعده های نخست وزير را توخالی توصيف کردند
اصلاح طلبان مصری وعده های نخست وزير را توخالی توصيف کردند

صدها اصلاح طلب مصری در سومين روز اعتراض عليه حکمرانان نظامی کشور، ضمن متوقف ساختن ترافيک در مرکز قاهره راه های منتهی به يک ساختمان اصلی دولت را در پايتخت بستند.

اين فعالان که دومين شب را در چادری در ميدان تحرير گذرانده بودند، بامداد روز يکشنبه، با تشکيل زنجيری انسانی خيابان های منتهی به اين مجمتع اداری پايتخت را محاصره کردند.

فعالان از غروب جمعه، در چارچوب اعتراض هایی گسترده در سطح کشور، ضمن شروع يک بست نشينی، خواستار تعقيب سريع تر ماموران امنيتی متهم به کشتن معترضان در جريان شورش های فوريه شدند که به برکناری حسنی مبارک از مقام رياست جمهوری منجر شد. آنان همچنين خواستار پايان بخشيدن به محاکمه غير نظاميان در دادگاه های نظامی و تسريع در محاکمه مقام هایی هستند که به ارتکاب فساد در دوران حکمرانی مبارک متهم شده اند.

اصلاح طلبان شورای نظامی حاکم بر مصر را به کوتاهی و اکراه در بيرون راندن وفاداران مبارک از دستگاه های دولتی متهم کرده اند. اين شورا توسط فيلد مارشال محمد حسين طنطاوی رهبری می شود که در دوران مبارک وزير دفاع بود.

عصام شرف نخست وزير منصوب ارتش روز شنبه در يک سخنرانی تلويزيونی به نشانه حسن نيت خطاب به اصلاح طلبان گفت دستور داده است علاوه بر تعليق پليس های متهم به کشتن معترضان، هياتی نيز برای تسريع در رسيدگی های قضایی به پروندهای آنان و نيز مقامات متهم به فساد تشکيل شود.

بسياری از اصلاح طلبان سخنان آقای شرف را به عنوان وعده های توخالی رد کرده اند و می گويند تا وقتی به خواست هایشان عمل نشود در ميدان تحرير باقی می مانند.

XS
SM
MD
LG