لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۳۱

نظرسنجی: آمریکایی‌ها برای پرهیز از ابتلا به کرونا تلاش بیشتری می‌کنند


بخش انگلیسی صدای آمریکا - نظرسنجی تازه آسوشیتدپرس و «مرکز تحقیق امور عمومی نورک» نشان می دهد چگونه نگرانی آمریکایی ها از ابتلا به ویروس کرونا طی چند هفته گذشته افزایش یافته است. شمار چشمگیری از آمریکایی ها فعالانه از تماس با دیگران پرهیز می کنند و برای محفاظت از خود در برابر این ویروس اقدامات مضاعفی را انجام می دهند.

نیمی از آمریکایی ها می گویند به شدت یا خیلی نگران هستند که خود یا یک عضو خانواده شان به این ویروس مبتلا شوند. در نظرسنجی مشابهی در ماه مارس ۳۱ درصد و در ماه فوریه ۲۲ درصد چنین احساسی داشتند. در نظرسنجی تازه ۳۴ درصد تا حدودی نگران ابتلا هستند و ۱۶ درصد می گویند نگرانی ندارند.

امروز، ۹۴ درصد آمریکایی ها می گویند از تجمع ها دوری می کنند. در نظرسنجی قبلی این آمار ۶۸ درصد بود.

بنا بر این نظرسنجی تازه، ۹۲ درصد از پرسش شوندگان می گویند بیش از گذشته دست هایشان را می شویند و ۷۰ درصد از لمس صورت خود پرهیز می کنند.

جمهوریخواهان به مراتب کمتر از دموکرات ها نسبت به ابتلا به ویروس کرونا نگرانی نشان می دهند. با این وجود، درصد جمهوریخواهانی که بسیار نگران هستند نسبت به نظرسنجی نیمه ماه مارس بالاتر رفته است.

یک سوم از والدین به شدت یا بسیار نگران آن هستند که با ادامه تعطیلی مدارس، فرزندانشان از تحصیلات عقب بمانند.

در میان افرادی که پیش از شیوع ویروس کرونا شاغل بوده‌اند، ۲۳ درصد می‌گویند خودشان یا یکی در خانوارشان بیکار شده‌اند، ۳۸ درصد می‌گویند از ساعات کاری‌شان کاسته شده است، ۲۷ درصد می‌گویند مرخصی بدون حقوق گرفته‌اند، و ۲۶ درصد می‌گویند دستمزدشان تقلیل یافته است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG