لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۴۳

مولن:ایران بازنده تحولات خاورمیانه است


مولن:ایران بازنده تحولات خاورمیانه است
مولن:ایران بازنده تحولات خاورمیانه است

دریادار مایک مولن رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا در یک کنفرانس خبری، ایران را در برابر جنبش های مردمی جاری خاورمیانه یک بازنده نامید.

وی تصریح کرد ایران بازنده واقعی است، چه بپذیرد و چه نپذیرد. زیرا در این تحولات هیچ نقشی نداشته، جز دستی که از آن برای زدن سیلی زدن به صورت مردم خود استفاده کرده است.» رییس ستاد مشترک ارتش آمریکا تاکید کرده خشونت تنها به بروز خشونت بیشتر منجر می شود،در حالی که اعتراض های مسالمت آمیز و خویشتنداری دولت می تواند به گفتگو و شنودی معقول و تعهد به تغییر، نظیر مصر، بحرین و تونس، منجر شود.»

رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا نیز گفته است دگرگونی هایی که در خاورمیانه رخ می دهد، شکستی بزرگ برای رژیم ایران است زیرا مغایرت آشکار بین رفتار نظامیان در تونس،مصر و بحرین با سرکوب وحشیانه ای که نیروهای ایرانی علیه معترضان اعمال می کنند،را ثابت می کند.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا نیز در سخنانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو یاد آور شد که چگونه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران خشونت علیه معترضان در لیبی را محکوم می کند، اما نیروهای امنیتی او معترضان صلح طلب در ایران را کتک زده، بازداشت کرده و حتی کشته اند. کلینتون گفت« باید به یک پرسش ساده پاسخ داده شود چرا از نظر رییس جمهوری ایران مردم در طرابلس حق دارند بدون وحشت زندگی کنند، اما در تهران نمی توانند؟»

XS
SM
MD
LG