لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۵۵

آمریکا حملات به حلب را محکوم کرد


نیروهای دولت سوریه مرتکب بی رحمی دیگری علیه مردم سوریه شده اند. آنها روز ۲۲ فوریه شهرحلب را هدف شلیک موشک های اسکاد کردند کردند. ده ها تن کشته شدند.
حمله جمعه شب درپی هجومی به حلب درروز سه شنبه ۱۸ فوریه صورت می گیرد که چندین بلوک شهر را درمحله "جبل بدر" درهم کوبید و صدها شهروند بی گناه را مجروح کرد. ایالات متحده آمریکا سلسله حملات علیه حلب را به شدت محکوم می کند.
این حملات نظامی، ونیزقساوت های دیگری مانند حمله به یک بیمارستان صحرایی، فقط جدیدترین نشانه های بی رحمی رژیم سوریه و نبود ترحم و شفقت نسبت به مردمی است که ادعا می کند نماینده آنها است.
ویکتوریا نولاند سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا گفت "رژیم اسد هیچ مشروعتی ندارد و فقط با زور درقدرت مانده است." سوری ها درسراسر کشورازبشاراسد درخواست کرده اند کنار برود واجازه دهد یک انتقال سیاسی به رهبری سوریه آغاز شود تا آن که حقوق تمام سوری ها حفظ شود وکشور بتواند بازسازی را آغاز کند.
آمریکا علامتی نمی بیند که مردم شجاع سوریه که با تجاوز می جنگند رهبران این رژیم را ، که دست هایشان به خون بسیاری از سوری ها آغشته است، به عنوان بخشی ازدولت انتقالی قبول کنند.
آمریکا ۳۸۵ میلیون دلاربه آوارگان سوریه و شهروندان درداخل کشورکه دراثر خشونت رژیم دربدرشده اند، کمک کرده است. در حالی که رژیم برحملات به مردم وغیر نظامیان می افزاید، آمریکا کمک های انسانی خود را درهماهنگی کامل به فعالان سوریه افزایش داده و ازکشورهای دیگرنیز خواسته است چنین کنند.
آمریکا همچنین به شوراهای اداری محلی، شوراهای انقلابی ایالتی و کمیته های هماهنگی محلی برای سازمان دادن خود جهت ایفای نقشی حیاتی درانقلاب کمک کرده است.
ایالات متحده درانتظار است بزودی با رهبری نماینده مشروع مردم سوریه، ائتلاف اپوزیسیون، ملاقات کند و دراین باره که آمریکا ودیگر دوستان مردم سوریه چگونه می توانند آنها را بیشتر در دست یابی به هدف انتقال سیاسی یاری دهند، به تبادل نطر بپردازد.
XS
SM
MD
LG