لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۱۷

حمایت از مردم سوریه


ایالات متحده آمریکا ازآرمان های مردم سوریه برای انتقال به یک کشوردمکرات، فراگیر وصلحجو پَشتیبانی می کند. اما خودداری بشار اسد رییس جمهوری از رها ساختن قدرت همچنان تلفات سنگینی برمردم سوریه وارد می آورد. به گزارش سازمان ملل متحد، درنزدیک به دوسال که ازآغاز مناقشه می گذرد، بیش از 60 هزارسوری کشته شده اند. و برشمارسوری هایی که به کشورهای همسایه پناه برده اند، افزوده می شود. بیش از 80 هزار سوری به عنوان آواره ثبت نام کرده اند یا درانتظارهستند. 2 میلیون و 500 هزارنفردیگردر داخل دربدرشده اند.
در کوشش برای برطرف ساختن فوری ترین نیازهای مردم سوریه، آمریکا 365 میلیون دلارکمک های انسانی تامین می کند. بیش از 200 میلیون دلارازآن برای تامین نیازهای اساسی در داخل ، ازجمله مراقبت های پزشکی اضطراری و دارو، غذا، آب آشامیدنی سالم ، پتو و بخاری درتمام 14 فرمانداری سوریه مصرف می شود. این اعتبار همچنین به مصرف کمک به صدها هزار نفر که به کشورهای همسایه گریخته اند می رسد و نیازهای اساسی غذا، آب، سرپناه و تدارکات زمستانی را برای آنها فراهم می آورد.
درجبهه دیپلماتیک، آمریکا به حمایت ازائتلاف اوپوزیسیون سوریه ، درحالی که مسیر خود را بسوی سوریه دمکراتیک ترسیم می کند، ادامه می دهد. ائتلاف، که مخالفان رژیم اسد از تمام طیف سیاسی ، قومی و فرقه ای را دربرمی گیرد، برکوشش برای نزدیک شدن به زنان، اقلیت ها، رهبران مذهبی و جامعه مدنی می افزاید. ائتلاف همچنین تهیه ساختارهای رسمی وبرنامه هایی را برای یک انتقال دمکراتیک رسمی که ازحقوق، کرامت و آرمان های تمام سوری ها حفاظت کند، آغاز کرده است. جوبایدن معاون رییس جمهوری آمریکا دردیداربا رهبران ائنلاف در 2 فوریه، معاذ الخطیب رهبرائتلاف را ترغیب کرد وحدت را در میان رهبری حفظ کند، عناصر افراطی درداخل اوپوزیسیون گسترده تر را منزوی سازد، و به مجموعه گسترده ای از جوامع در داخل سوریه نزدیک شود.
ایالات متحده آمریکا همچنین بیش از 250 میلیون دلارحمایت غیر تسلیحاتی برای اوپوزیسیون غیرمسلح سوریه، ازجمله نهادهای دمکراتیک محلی و سراسری و گروه های مدنی غیر فرقه ای فراهم می آورد.
دوره اسد بسرآمده است. آینده به مردم سوریه ، که درآرزوی صلح، دمکراسی و احترام به حقوق بشرهستند، تعلق دارد.
XS
SM
MD
LG