لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۲:۳۷

ژنرال ووتل: نگرانی ما از مردم ایران نیست


ژنرال جوزف ووتل
ژنرال جوزف ووتل

ژنرال جوزف ووتل، رئیس فرماندهی مرکزی ایالات متحده هنگام ادای شهادت در کنگره نگرانی اش در باره فعالیت های بی ثبات کننده ایران در خاورمیانه را این طور توصیف کرد:
"به نظر من ایران، برای ثبات این بخش از جهان، بزرگ ترین تهدید بلند مدت است. ایران در صدد کسب هژمونی در منطقه است. می خواهد تاثیرگذارترین کشور منطقه بشود."

اقدامهای حکومت ایران و پشتیبانی از گروههائی که در صدد بی ثبات سازی منطقه اند خطرناک و ناسودمند است:
" ایران نقشی در منطقه دارد، آنها از دیر باز در منطقه بوده اند. کسی در صدد کنار زدن آنها نیست، آنچه موجب نگرانی ماست، رفتار بی ثبات کننده ای است که بر یک اساس منظم دنبال می کنند."

ژنرال ووتل یادآور شد که فعالیتهای ایران می تواند "ثبات سیاسی و رفاه و رونق اقتصادی جهانی را به خطر بیندازد".

از جمله این فعالیتها به گفته ژنرال ووتل،کمک قاطع نظامی و مالی ایران به رژیم آدمکش بشار اسد در سوریه ؛ حمایت از شورشیان حوثی در یمن؛ و تلاش "در فروپاشاندن حکومت عراق از راه رخنه بلند مدت و اساسی در درون نیروهای امنیتی آن کشور" است.

ایالات متحده در پاسخ به رفتار ایران، ضمن همکاری با شریکان منطقه ای و به یاری ابزارهای گوناگون، با فعالیتهای بی ثبات ساز ایران به مقابله می پردازد.

ژنرال ووتل تاکید کرد که "نگرانی ما از مردم ایران نیست؛ از حکومت انقلابی آنهاست. ما باید در باره رفتار رهبران ایران افشاگری کنیم. هیچ حکومت دیگری چنان رفتاری ندارد. باید آنها را واداشت تا به خاطر فعالیتهای غیر حرفه ای، ناامن کننده و غیر عادی شان پاسخگو باشند".

XS
SM
MD
LG