لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۷ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۱۴

صدور احکام جلب علیه هکرهای ایرانی توسط ایالات متحده


ایالات متحده اعلام کرد ضمن صدور احکام جلب کیفری علیه هکرهای ایرانی که در راستای اجرا ی ماموریت از سوی حکومت ایران ، با برنامه پر حجم نفوذ سایبری، صدها کامپیوتر دانشگاهها، شرکتها، و سازمانها ی دولتی و غیر دولتی آمریکا را هدف قرار دادند، آنها را در معرض تحریمهای مالی قرار داده است.

راد رزنستاین، قائم مقام دادستان کل آمریکا گفته است حمله سایبری به سفارش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران انجام شده است، نهادی که در فعالیتهای مخرب ایران در سرتاسر جهان، نقش محوری را برعهده دارد:

"متهمان، برای سازمانی کار می کرده اند به نام موسسه مبنا، که از سوی دو تن از متهمان دایر شده و هدف اعلام شده اش کمک در دسترسی یافتن دانشگاهها به پژوهش علمی بوده است.کار این گروه سرقت پژوهش ها از راه نفوذ غیر قانونی به کامپیوتر ها بوده است...از اتهامهای دیگر آنها کلاهبرداری کامپیوتری، کلاهبرداری الکترونیکی مالی، توطئه و سرقت هویت است."

وزارت خزانه داری فدرال آمریکا نُه نفر از کلاهبرداران سایبری ایرانی را که در این حمله ها و در موسسه مبنا فعالیت داشته اند در معرض تحریمهائی قرار داده است.

جفری برمن، دادستان منطقه جنوبی نیویورک برای این متهمان ایرانی و سایر کسانی که تلاش دارند با این فعالیت سایبری مخرب به آمریکا آسیب برسانند پیامی فرستاد:

"ما با کار خستگی ناپذیر، شما را شناسائی کردیم. شما دیگر نمی توانید در پشت کامپیوتر از نیمی از جهان خود را مخفی نگاه دارید و انتظار داشته باشید حساب پس ندهید...ما با تمام قوا شما را به پای میز عدالت خواهیم کشاند".

دزدان سایبری ایرانی از این پس نمی توانند آزادانه به خارج از ایران سفر کنند و از بازداشت شدن و تحویل شدن به ایالات متحده هراسی نداشته باشند. آقای برمن افزود؛ "تنها راهی که برای آنها باقی می ماند که جهان را ببینند از پشت صفحه کامپیوترهایشان است. آنها اکنون دیگر از بزرگترین سرمایه شان یعنی ناشناس ماندن، محروم شده اند."

XS
SM
MD
LG