لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

مهوش ثابت از رهبران جامعه بهائی: ما کشورمان را دوست داریم


مهوش ثابت(شهریاری) یکی از رهبران جامعه بهائی ایران
مهوش ثابت(شهریاری) یکی از رهبران جامعه بهائی ایران

مهوش ثابت از رهبران جامعه بهائی ایران پس از گذراندن محکومیت ظالمانه ۱۰ سال زندان به خاطر انجام صلح آمیز مراسم دینی، آزاد شد.

خانم ثابت به کانون حقوق بشر ایران گفت مقام های ایران هیچ مدرکی علیه وی یا علیه آن شش رهبر دیگر جامعه بهائیان، که به اقدام علیه امنیت ملی متهم شده اند ارائه نکردند. خانم ثابت گفت: "ما کشورمان را دوست داریم." وی با تحسین از عبدالفتاح سلطانی، و هادی اسماعیل زاده، وکلای مدافع آنان که به خاطر دفاع از زندانیان سیاسی به زندان افتادند، می گوید: "از نظر آن وکلا مساله مهم آن بود که موکلان شان هم درست مثل خود آنان انسان و شهروند این کشور بودند."

جامعه بهائیان یکی از جامعه هائی است که بیش از همه در ایران تحت پیگرد قرار دارد، اما این جامعه تنها یکی از پرشمار جامعه های ایران، از جمله اقلیت های دینی و قومی، روزنامه نگاران، مدافعان حقوق بشر، رهبران جامعه کارگری، و طرفداران اینترنت آزاد است که رژیم ایران آزادی های آنان را پایمال می کند.

همانگونه که پرزیدنت ترامپ گفته است رهبران ایران نشان داده اند که به جای آزاد گذاشتن شهروندان ایران در پیشبرد حقوق بنیادین بشری شان، بیشتر به صدور ترور و بی ثبات سازی همسایگان توجه دارند:
"رهبران ایران در واقع، مردم خود، این قربانیان را... در معرض طولانی ترین رنج ها قرار داده اند...حکومت ایران باید حمایت از تروریست ها را متوقف سازد، خدمت به مردم خود را آغاز کند، و به حق حاکمیت همسایگانش احترام بگذارد."

پرزیدنت ترامپ پیش بینی روزی را کرد که مردم ایران بتوانند به گزینه "بازگشت به ریشه های افتخار آمیز ملت به عنوان کانون تمدن، فرهنگ، و ثروت .... به جائی که مردم بتوانند بار دیگر شاد و خوشبخت باشند"، روی آورند.

XS
SM
MD
LG