لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۴۳

براون بک: ایران یکی از بدترین کشورها در زمینه ستم دینی است


سام براون بک، سفیر سیار آمریکا در امور آزادی بین المللی دینی
سام براون بک، سفیر سیار آمریکا در امور آزادی بین المللی دینی

در نشست اخیر وزیران کشورها به میزبانی آمریکا در واشنگتن با موضوع پیشبرد آزادی دینی راههای مبارزه با ستم دینی و تضمین احترام بیشتر به آزادیهای دینی بررسی شد. از جمله موضوع های مورد بررسی، ایران بود.

سام براون بک، سفیر سیار آمریکا در امور آزادی بین المللی دینی در مصاحبه ای گفت: "ایران یکی از بدترین کشورها در جهان در زمینه ستم دینی است."
"هیچ کس جز مسلمان شیعه در کشور از آزادی دینی برخوردار نیست. سنی‌ها، بهائی‌ها، مسیحیان، یهودیان و زرتشتی‌ها هیچ کدام از آزادی دینی برخوردار نیستند."

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی اخیر در کتابخانه ریگان در کالیفرنیا، اعدام یکی از دراویش را نمونه دیگری از ستم دینی در ایران ذکر کرد:
"ماه گذشته یک انسان عادی، راننده اتوبوس، پدر دو فرزند، و عضو جامعه دراویش گنابادی ایران محکوم و اعدام شد. وی در پی درگیریهای خشونت‌آمیز میان دراویش با ماموران امنیتی به مرگ محکوم شد. بنا به گزارشها، در جریان محاکمه بشدت نامنصفانه به وکیل مدافع دسترسی نداشت ...
و با کمال تاسف روز ۱۸ ژوئیه رژیم، آقای ثلاث را در زندان به دار آویخت."

مایک پمپئو در سخنان افتتاحیه نشست وزیران نوشت: "دولت ترامپ مشتاقانه پیشبرد و دفاع از آزادی دینی" نه تنها در ایران بلکه در هر کجای جهان را در برنامه دارد.

وزیر خارجه آمریکا گفت: "هنگامی که ما با ستم دینی مبارزه می کنیم، و از جانب صداهائی که شنیده نمی شود سخن می گوئیم"، دیگران هم باید به ما بپیوندند تا "در همکار ی با یکدیگر راه را برای آزادی دینی هر چه بیشتر در سراسر جهان هموار سازیم."

XS
SM
MD
LG