لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۳۳

مایک پمپئو: در هنگامه ای که رنج دیرپای مردم ایران ادامه دارد ما خاموش نخواهیم ماند


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنرانی در کتابخانه رونالد ریگان در ایالت کالیفرنیا، پیامی برای مردم ایران داشت:
"ایالات متحده پشتیبان شما است؛ ایالات متحده با شما است؛...در هنگامه ای که رنج دیرپای مردم کشور، این قربانیان رژیم، ادامه دارد، ما خاموش نخواهیم ماند."

مایک پمپئو گفت انقلاب اسلامی سال ۱۳۵۷ برای ایرانیان، ثمرات تلخی به بار آورده است:
"چهل سال دزد سالاری، چهل سال تاراج ثروت ملی و هزینه کردن آن در راه حمایت از تروریسم. چهل سال است که مردم عادی ایران صرفا به خاطر احقاق مسالمت‌آمیز حقوق‌شان به زندان می‌افتند."

رهبران رژیم، به گفته وزیر خارجه آمریکا، به پر کردن جیب‌های خود مشغول هستند در حالی که مردم ایران؛ "خواست‌های خود در زمینه اشتغال، اصلاحات، و فرصت‌ها را فریاد می‌کنند."

در سیاست خارجی، رژیم، ماموریت خود را صدور انقلابی می‌داند که موجب ایجاد چند دهه خشونت در کشورهای دیگر شده، "در حالی‌که مردم ایران این شعارها را فریاد می‌کنند که؛ «سوریه را رها کن. فکری به حال ما کن.»

در داخل کشور، رژیم بیرحمانه آزادی‌های اساسی مردم را سرکوب می کند. وزیر خارجه آمریکا یاد آور شد که؛ "مردم سربلند ایران در مقابل بدرفتاری‌های متعدد رژیم خاموش ننشسته‌اند، و ایالات متحده به رهبری پرزیدنت ترامپ نیز خاموش نخواهد نشست."

مایک پمپئو افزود: "درحالی‌که در نهایت، این خود ایرانیان‌اند که جهت‌گیری کشورشان را تعیین می‌کنند، ایالات متحده با اتکا به روح آزادی خود، از صدای سالها به فراموشی سپرده شده مردم ایران پشتیبانی می‌کند."

XS
SM
MD
LG