لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۳۹

مایک پنس: حمایت از آزادی دینی، اولویت سیاست خارجی دولت است


مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا
مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا

ایالات متحده، بار دیگر ایران را به خاطر "نقض نظام مند، مداوم و فاحش آزادی دینی"، یکی از ده "کشور مورد نگرانی خاص" قلمداد کرد.

به گزارش دیده بانان حقوق بشر شامیرام عیسوی، همسر ویکتور بت تمرز رهبر پیشین کلیسای پنتاکوستی آسوریان ایران به خاطر اعتقادات دینی اش و با اتهام واهی "اقدام علیه امنیت ملی" به پنج سال زندان محکوم شده است.

شوهر وی در ماه ژوئیه با همان اتهام ها به ده سال زندان محکوم شد. رامیل فرزند این زن و شوهر نیز به خاطر اعتقاد به مسیحیت به "اقدام علیه امنیت ملی" متهم شده است.

به گزارش کانون حقوق بشر ایران، مقامهای حکومتی اخیرا به آزیتا رفیع زاده آموزگار بهائی زندانی، گفته اند در صورتی که توبه کند و به خاطر آموزش بهائیت در اینترنت، عذرخواهی کند می تواند به مرخصی برود.

آزیتا و شوهرش، پیمان کوشک باغی،که او نیز آموزگار و عضو جامعه بهائیت ایران است، در سال ۲۰۱۵ بازداشت و به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و عضویت در "گروه غیر قانونی" زندانی شده اند.

مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا این حمله به معتقدان دینی با زمینه های درخشانی که دارند در جهان امروز را ،"مایه دل شکستگی" خواند:
"حق نیایش به فرمان وجدان مان ،در کانون آن چیزی است که هویت ما آمریکائیان را به عنوان زنان و مردانی که از روی انگاره و شبیه خدا آفریده شده ایم، می سازد. حمایت و پیشبرد آزادی دینی، اولویت سیاست خارجی دولت ترامپ است."

" آمریکا در محکوم کردن پیگرد هر نوع اعتقاد در هر جا و هر زمان اقدام هائی را انجام داده است. حمایت و پیشبرد آزادی دینی، اولویت سیاست خارجی دولت ترامپ است."

مایک پنس می گوید پرزیدنت ترامپ "بدون هیچ پوزش خواهی همچنان در کنار مردمی در سراسر جهان ایستاده است که به خاطر اعتقادانشان تحت پیگرد قرار می گیرند."

XS
SM
MD
LG