لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۴

دریابان سیرینگ: سامانه دفاع موشکی اکنون آماده دفاع از میهن است


در واکنش به تهدید حمله موشک بالیستیکی کشورهائی مثل ایران و کره شمالی،آمریکا در یک اقدام حمایتی، بر قابلیتهای دفاع موشکی خود افزوده و بتازگی یک آزمایش موفق و مهم را به انجام رسانده است.

روز ۳۰ ماه مه وزارت دفاع به یاری یک "موتور قاتل"، یک رهگیر زمین به فضا، موشک قلابی بین قاره ای بالیستیک را که از نقطه دیگری پرتاب کرده بود هدف قرار داد و در هوا نابود کرد.

دریابان جیم سیرینگ مدیر آژآنس دفاع موشکی پنتاگون می گوید نتیجه آزمایش نشان داد آمریکا "یک بازدارنده قابل، و پراعتبار" در مقابل یک تهدید بسیار واقعی در اختیار دارد.

جف دیویس سخنگوی پنتاگون می گوید آزمایش موشکی به خاطراقدامهای اخیر کره شمالی برنامه ریزی نشده بود اما نباید فعالیت روز افزون موشکی بالیستیک کره شمالی و پیچیدگی های آن و لفاظی های خطرناک علیه آمریکا را نادیده گرفت.

علاوه بر این، به گفته سخنگو، ایران همچنان به بهبود بخشیدن به برد و دقت سامانه های موشکی کنونی خود ادامه می دهد و منافع استراتژیک آمریکا در خاور میانه را تهدید می کند.

رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفر اخیرش به خارج ، از ایران موکدا خواست از فعالیت های بی ثبات کننده و از جمله آزمایش موشکهای بالیستیک خوددار ی ورزد:
"در این ضمن ما تا هنگامی که رفتارشان غیر قابل قبول باشد یعنی به انجام و پشتیبانی از فعالیت های تروریستی ، و به توسعه برنامه موشک بالیستیک ادامه بدهند ما به اقدامهایمان از جمله اعمال تحریمها ادامه خواهیم داد و دیگران در جامعه جهانی را نیز به چنان اقدامی تشویق خواهیم کرد تا ایران بفهمد که این رفتارش غیر قابل قبول است".

به گفته دریابان سیرینگ آزمایش سامانه دفاع موشکی ماه مه آمریکا نشانه نقطه چرخشی حساس در برنامه است و سامانه اکنون "آماده دفاع از میهن است"

XS
SM
MD
LG