لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۲۲

ترامپ: رهبران ایران همچنان شهروندان آن کشور را سرکوب می کنند


زمانی که پرزیدنت دونالد ترامپ استراتژی جامع دولتش را در قبال ایران توصیف کرد، بر لزوم مقابله با حمایت ایران از تروریسم و فعالیت بی ثبات کننده اش در خاورمیانه – که با اشغال سفارت آمریکا در تهران در سال ۱۹۷۹ آغاز شد- تاکید گذاشت:
"این رژیم رادیکال به ثروت یکی از کهن ترین و سرزنده ترین ملت های جهان پنجه انداخته و سرگرم گسترش مرگ، تخریب و آشوب در سرتاسر جهان است."

پرزیدنت ترامپ می گوید دیکتاتوری ایرانی "همچنان پیشگام ترین حامی تروریسم در جهان است و به شبکه های القاعده، طالبان، حزب الله، حماس و سایر گروههای تروریستی کمک می کند.":
"ایران به ساخت، به کارگیری، و تکثیر موشکهائی ادامه می دهد که نیروهای آمریکائی و متحدان ما را تهدید می کند. به ایذاء ناوهای آمریکائی می پردازد و آزادی کشتیرانی را مورد تهدید قرار می دهد. و آمریکائی ها را با اتهام های واهی به زندان می اندازد."

رهبران ایران همچنین با خشونت شهروندان آن کشور را سرکوب می کنند، به خشونت های فرقه ای در عراق و جنگ های شرارت بار داخلی یمن و سوریه دامن می زنند.

پرزیدنت ترامپ می گوید استراتژی جامع آمریکا در راستای مقابله با حمایت ایران از دست نشاندگان تروریست؛ اعمال تحریم های اضافی بر رژیم؛ از جمله بر سپاه پاسداران؛ بستن راه کمک های مالی به تروریسم، مقابله با برنامه موشکی و اقداماتی که آزادی تجارت و کشتیرانی در جهان را تهدید می کند، عمل خواهد کرد و سرانجام تمامی راههای ایران به دستیابی به جنگ افزارهای هسته ای را خواهد بست.

پرزیدنت ترامپ می گوید: "ما امیدواریم اقدامهای تازه علیه دیکتاتوری ایران، حکومت را مجبور سازد در دنبال کردن سیاست تروریستی به زیان مردم ایران ارزیابی دوباره ای به عمل آورد."

XS
SM
MD
LG