لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۲:۴۵

مدارا نکردن آزادی های دینی از سوی حکومت ایران به شکل بیرحمانه ای ادامه دارد


محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه
محمد علی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه

یک دادگاه انقلاب در تهران محمدعلی طاهری، بنیانگذار حلقه عرفان را به مرگ محکوم کرده است. وی به بنیاد نهادن یک کیش مذهبی و نیز «فساد فی الارض» متهم شده است.

آقای طاهری، پژوهشگر و مدرس طب گزینه در سطح دانشگاهی بود. در سال های دهه ۲۰۰۰ سازمان عرفان حلقه را بنا نهاد. با گسترش این سازمان، مقام های حکومتی ، آن را تهدیدی برای براندازی نظام مستقر شیعی تلقی کردند . در سال ۲۰۱۰ وی را بازداشت کردند. و از سال ۲۰۱۱ در زندان بوده است.

در اوایل سال جاری مایک پنس معاون ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد« حمایت و پیشبرد آزادی های دینی، اولویت سیاست خارجی دولت ترامپ خواهد بود».

«آمریکا همچنان به محکوم کردن پیگرد هر نوع ایمان در هر جا و هر زمان ادامه خواهد داد. ما در پرتو آرمان هایمان و با همه توان در برابر چنان پیگردی خواهیم ایستاد.»

هدر نائرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد صدور حکم اعدام محمدعلی طاهری موجب نگرانی عمیق است. در بیانیه خانم نائرت آمده است:
«اتهام ها علیه کیش دینی و فساد فی الارض با تعهدات بین المللی ایران ، دایر بر احترام به آزادی های بیان و مذهب یا اعتقاد مغایرت دارد.»

« ما از حکومت ایران می خواهیم برای لغو حکم اعدام محمدعلی طاهری، هر اقدامی را که لازم است انجام دهد... و تضمین کند که حقوق همه افراد در ایران مورد احترام و ضمانت شده است».

XS
SM
MD
LG