لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۴

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا: نیش تحریمها دردآور خواهد بود


مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید برای رویاروئی باطیف کامل رفتار بدخواهانه ایران، ایالات متحده "فشار مالی بی سابقه ای را بر رژیم ایران " اعمال خواهد کرد:
"چنانچه رژیم مسیر غیر قابل قبول و غیر سازنده کنونی‌اش را تغییر ندهد و به جامعه ملل نپیوندد نیش تحریمها دردآور خواهد بود. چون این رفتارها در نهایت، و با کامل شدن اقدامهای ما، به شدیدترین تحریمهای تاریخ منتهی خواهند شد."

تازه ترین دور تحریمها که از سوی وزارت خزانه‌داری اعلام شد عاملان نقض حقوق بشر علیه مردم ایران را هدف گرفته اند.

انصار حزب‌الله، سازمانی که در سرکوب خشن مردم ایران نقش دارد، و به عملیاتی مثل اسیدپاشی به روی زنان در اصفهان دست می‌زند؛ و زندان اوین،که رژیم ناراضیان و زندانیان عقیده را در آنجا نگاه می‌دارد و آنها را در معرض ددمنشانه‌ترین شکنجه‌ها قرار می‌دهد از جمله تحریم شدگانند.

و نیز با آگاهی از اینکه رژیم تلاش دارد شهروندان ایران را زیر نظر بگیرد و در معرض سانسور قرار دهد، وزارت خزانه داری، گروه برنامه‌ریزی هانیستا، و مدیر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی را همراه با دو تن دیگر از مقامهای حکومتی تحریم کرده است.

ایالات متحده اجازه نخواهد داد اقدام‌های سرکوبگرانه رژیم ایران پنهان بماند.

همان‌گونه که استیو منوشن وزیر خزانه‌داری گفته است: "وزارت خزانه‌داری با اقدام‌های خود، رژیم ایران را به خاطر زیر پا نهادن مداوم حقوق بشر، سانسور، و سایر رفتارهای نفرت‌انگیزی که علیه شهروندان ایران انجام می دهد جوابگو خواهد کرد."

XS
SM
MD
LG