لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۱۴

اقتصاد ایران در حال سقوط آزاد است و مردم ایران در رنج هستند


برایان هوک نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران طی سخنانی در واشنگتن گفت شرایط اسفناک اقتصادی ایران عمدتاً ناشی از فساد مافیایی نخبگان رژیم است.

آقای هوک گفت: «دو سال پیش وقتی خبر درز کرد که پولهای هنگفتی به حسابهای مقامهای ارشد رژیم واریز شده است، ایرانیان به حق برآشفتند و خشمگین شدند. صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه که در ماه ژانویه گذشته بواسطه نقض حقوق بشر مورد تحریم آمریکا قرار گرفت، دست کم ۳۰۰ میلیون دلار در حساب بانکی شخصی اش پول دارد که ناشی از اختلاس از صندوق دارایی‌های عمومی است. فکر می کنید مردم چه احساسی دارند وقتی پارکینگ های دولتی پر است از اتومبیل‌های گرانقیمت بی ام و BMW و رنج‌روور Range Rovers ، در حالی که معیشت آنها به سختی تامین می شود؟»

آقای هوگ افزود: «همچنین رهبران رژیم پول‌هایی را که بعد از توافق اتمی دریافت کردند، به جای کمک به مردم ایران، به جیب دیکتاتورها، تروریست ها، و شبه نظامیان یاغی ریختند. ایران هر سال ۷۰۰ میلیون دلار به حزب الله لبنان می دهد و دست‌کم هر سال ۱۶ میلیارد دلار خرج گروه‌های فلسطینی، از جمله حماس و جهاد اسلامی می کند. و دست‌کم ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعتبار به سوریه داده است.»

برایان هوک با اشاره به قول آیت الله خمینی به مردم ایران که حکومت آنها بر اساس عدالت و انصاف خواهد بود گفت؛ ۳۹ سال بعد از این قول، مردم هنوز منتظر آن هستند.

وی افزود: ایالات متحده کاملاً متعهد به استراتژی اعمال فشار بر رژیم به منظور تغییر رفتار بد آن و حمایت از مردم ایران است.

XS
SM
MD
LG