لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

تاکید تیلرسون بر تعهد آمریکا به اهداف مشترک امنیتی با اتحادیه اروپا


رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیر به اروپا بر تعهد کامل ایالات متحده به هدف های مشترک امنیتی آمریکا با اتحادیۀ اروپا تاکید کرد:
"من هم مانند هر کس دیگر بر آنم که مشارکت آمریکا با اتحادیۀ اروپا مشارکتی دیرپا و با دوام است. مشارکتی است بر پایه ارزش های مشترک، هدف های مشترک، امنیت و رفاه دو سوی اقیانوس اطلس."

از جمله هدف های امنیتی ،غیر اتمی کردن شبه جزیره کره از راه اعمال فشار بیشتر اقتصادی بر کره شمالی تا زمانی است که این کشور از مسیر خطرناک کنونی بازگردد.

از هدف های دیگر مشارکت، به شکست کشاندن داعش و دیگر هواداران ترور، نه تنها در عراق و سوریه، بلکه در سراسر جهان است.

علاوه بر اینها، رکس تیلرسون بر نیاز به تلاش های مشترک در مقابله با فعالیت های بشدت بی ثبات کنندۀ ایران در خاورمیانه تاکید کرد:
"ما در این اواخر شاهد شلیک موشک های بالیستیک از یمن ، که گفته می شود از ایران بدان کشور قاچاق شده است؛ و همچنین پشتیبانی ایران از حوثی ها و تاثیر بی ثبات ساز آن بر یمن بوده ایم. ما این را نیز می دانیم که ایران به سوریه سلاح و شبه نظامی می فرستد که تاثیر بی ثبات کننده در آن منطقه جنگی دارد، ضمن اینکه پشتیبانی ایران از سازمان تروریستی حزب الله ادامه یافته است."

رکس تیلرسون می گوید این فعالیت های بدخواهانه را ، با آنکه از موضوع برنامه هسته ای جدا هستند نمی توان نادیده گرفت یا بی پاسخ گذاشت. "ما قصد داریم به تلاش ها ادامه دهیم تا مطمئن شویم که ایران متوجه شده است این رفتارها مورد قبول ما نیست. ما به همکاری با متحدان اروپائی در این زمینه نیز ادامه خواهیم داد."

XS
SM
MD
LG