لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۱۳

پاداش برای عدالت: الحربی


عادل راضی صقر الوهابی الحربی، يک فراری است که در ارتباط با حمایت از شبکه تروریستی القاعده در پایگاه عملیاتی در ایران تحت پيگرد قانونی قرار دارد. الحربی به عنوان معاون محسن الفضلی، يک مقام ارشد القاعده در آن منطقه، به جذب و انتقال تروریست ها به افغانستان و عراق از طریق ایران کمک می کند. باور بر اين است که او همچنين برای حمایت از حملات القاعده، پول جمع آوری کرده است.

او که شهروند عربستان سعودی است، ۲۶ سال دارد و از نام مستعار ابو علی محارب استفاده می کند. در نهم ماه ژانویه ۲۰۱۱ ميلادی، او در فهرست تروریست های تحت تعقیب وزارت کشور عربستان سعودی به اتهام سفر به افغانستان و پيوستن به القاعده و ارائه پشتیبانی فنی از طريق اينترنت به آن گروه، قرار گرفت.

برنامه موسوم به «پاداش برای عدالت» جايزه ای تا حدود ۵ ميليون دلار برای ارائه اطلاعاتی که منجر به دستيابی به محل اقامت الحربی شود، در نظرگرفته است.

ایالات متحده تضمین می کند که همه گزارش های معتبر مورد بررسی قرار خواهد گرفت و هویت تمام اطلاع دهندگان محرمانه نگاه داشته خواهد شد. در صورت لزوم، ایالات متحده آماده است که برای محافظت از آگاه کنندگان محل اقامت آنها را تغيير. اگر شما اطلاعاتی در مورد این مرد داريد، با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری آمريکا تماس بگيريد يا از طريق وبسايت www.rewardsforjustice.net یا پست الکترونیکی، RFJ@state.gov اطلاعات خود را ارسال کنيد.
XS
SM
MD
LG