لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۵:۵۷

تحریم یک بازیگر بد توسط آمریکا


This time each year, thousands of cherry trees display white and pink flowers throughout Washington, most prominently around the Tidal Basin. (Photo: Andrew Bossi)
This time each year, thousands of cherry trees display white and pink flowers throughout Washington, most prominently around the Tidal Basin. (Photo: Andrew Bossi)

یک بازیگر بد در خاورمیانه اخیرا هدف تحریم های ایالات متحده آمریکا قرار گرفت: وزارت اطلاعات و امنیت ایران. به سه دلیل، آن گونه که وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه های جداگانه توضیح داد: پشتیبانی از گروه های تروریستی، از جمله القاعده، حزب اله و حماس؛ حمایت از رژیم بشار اسد در سوریه در سرکوب بی رحمانه مردم، و ایفای نقش مرکزی در نقض حقوق انسانی شهروندان ایران.

وزارت خزانه داری یادآور شد در پی برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سال ٢٠٠٩، این وزارت اطلاعات و امنیت بود که مسئول ضرب و شتم، آزار و تجاوز جنسی، بازجویی های طولانی و وادار ساختن زندانیان سیاسی به اعتراف در بند ٢٠٩ زندان اوین، که کنترل می کند، شناخته شد. وزارت خزانه داری گفت شهرت دارد که وزارت اطلاعات و امنیت از شیوه های نفرت انگیز بازجویی مانند اعدام های دروغین و خشونت جنسی استفاده کرده است. وزارت خزانه داری همچنین گفت ماموران وزارت اطلاعات و امنیت اعضای دیانت بهایی را بدون اتهام دستگیر و بازداشت کرده اند.

آمریکا تاکنون تحریم هایی را علیه مقامات ایران بدلیل نقض حقوق بشر، و علیه نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای انتظامی بعلت حمایت از حملات رژیم سوریه علیه معترضین برقرار کرده است.

تحریم ها به این معنا است هر دارائی منقول و غیر منقول وزارت اطلاعات و امنیت ایران در آمریکا، یا اموال زیر کنترل اشخاص آمریکایی که وزارتخانه در آنها نفعی داشته باشد مسدود می شود، و امریکاییان اجازه نخواهند داشت با آن معامله کنند. افزون بر این، اعضای وزارت اطلاعات صلاحیت دریافت ویزا از وزارت امور خارجه را از دست می دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت تحریم ها علیه وزارت اطلاعات و امنیت ایران فعالیت های آنرا فاش می سازد، و تمام شریکان امریکا را تشویق کرد اقدامات مشابهی در پاسخ به درگیری وزارت اطلاعات در اقدامات غیر قانونی انجام دهند.

XS
SM
MD
LG