لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۳:۱۵

گردان های کرد القاعده در فهرست سازمان های تروریستی


ایالات متحده آمریکا، هر چند گاه برخی از گروه ها را بعنوان سازمان های تروریستی شناسایی می کند. آنها اکثرا گروه های سیتزه گر فعال هستند که از دست زدن به خشونت علیه دیگران، از جمله مردم عادی، روگردان نیستند، یا از دیگر سازمان های تروریستی حمایت می کنند. در تمام موارد، افراد یا گروه هایی هستند که مرتکب اعمال تروریستی شده اند ، یا خطر عمده ای برای ارتکاب آن دیده می شوند.

وقتی چنین گروهی شناسایی شد، دولت آمریکا نام آنرا در فهرست نهادهای تروریستی جهانی قرار می دهد. دارائی هایش در داخل امریکا بی درنگ مسدود می شود، و از دسترسی به شبکه مالی جهانی محروم می گردد. هیچ شهروند یا شرکت آمریکایی نمی تواند با فرد یا گروه تعیین شده معامله کند. از این طریق، آمریکا شبکه های پشتیبانی مالی برای تروریست ها و دیگر سازمان های تروریستی را بر هم می زند.

گردان های کرد القاعده یک سازمان تروریستی است که اساسا در مناطق مرزی شمال ایران و عراق فعالیت دارد، به گزارش وزارت امور خاجه آمریکا در سال ۲۰۰۷ از بقایای دیگر سازمان های تروریستی کرد تشکیل شد، و آشکارا با دیگر گروه های تروریستی ، از جمله القاعده و القاعده در عراق بیعت کرده است.

گردان های کرد القاعده از عناصر سابق انصار الاسلام ، و دیگر گروه های افراطی کرد که به کشور اسلامی عراق، شاخه سیاسی القاعده در عراق، وفادار هستند تشکیل می شود. رهبران دولت منطقه ای کردستان عراق را خائن می بیند، و مسئولیت شماری از حملات علیه هدف های کرد در عراق را بر عهده گرفته است.

در حمله ای در ماه مه ۲۰۰۷ در اربیل عراق، که در آن یک خود رو پر از مواد منفجره به وزارتخانه های کشور و امنیت برخورد کرد، ۱۹ تن کشته شدند.

در ژوئیه ۲۰۰۷، گردان های کرد القاعده در شبیخونی در پنجوین عراق، هفت گارد مرزی و یک عضو نیروی امنیتی اتحاد میهنی کردستان را کشت. و در سپتامبر ۲۰۱۰، دو افسر پلیس را در جریان یک حمله انتحاری نا موفق مجروح کرد.

تشکیلات افراطی گردان های کرد القاعده پای بندی خود را به خشونت نشان داده است. هدف از گنجاندن آن در فهرست سازمان های تروریستی این است که توانایی اجرای برنامه های مرگبار یا پشتیبانی از دیگر گروه ها تروریستی را که با آنها همکاری دارد، از دست بدهد.

XS
SM
MD
LG