لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۰۸

آمریکا از انتقال دمکراتیک در مصر پشتیبانی می کند


بیل برنز، معاون وزارت امور خارجه آمریکا، در مصاحبه ای با تلویزیون مصر گفت:«این لحظه ای مهم برای مصر است که سعی دارد یک انتقال دمکراتیک موفقیت آمیز و یک بهبود اقتصادی اساسی را عملی کند. و لحظه ای مهم برای مشارکت آمریکا و مصر در حالی است که ما می خواهیم آنچه را در توان داریم برای پشتیبانی از این انتقال مهم و این بهبود اقتصادی مهم بکار بریم.»
برنز گفت تفاهم گسترده ای در مورد اهمیت انتقال مصر به دمکراسی و بهبود اقتصادی، نه فقط برای کشور بلکه برای تمامی منطقه وجود دارد. یک انتقال موفقیت آمیز در مصر عمیقا به نفع آمریکا است، و ما می خواهیم هر کاری را برای کمک به تحقق آن انجام دهیم. ما به برنامه های کمک ادامه خواهیم داد و طرح های جدیدی پیشنهاد خواهیم کرد.
معاون وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «مصر در دهه گذشته توانایی خود را برای دست یافتن به یک رشد اقتصادی چشمگیر، بطور میانگین ۷ درصد - نشان داده است. مشکل، آن گونه که مصریان بهتر از آمریکاییان می فهمند، این است که منافع این رشد به تمام جامعه نمی رسید. بنابراین، بنظر من، هدف امروز مصر پس از انقلاب این است که رشد فراگیر شود، و چنین کاری پیشرفت و ایجاد اشتغال را ایجاب می کند.»
بیل برنز معاون وزارت امور خارجه آمریکا در مصاحبه با تلویزیون مصر گفت، ایالات متحده وام های تضمین شده و یک صندوق سرمایه گذاری پیشنهاد کرده است با این هدف که به سازمان های بازرگانی کوچک و متوسط درکشورکمک شود. همچنین «ما شرکت های آمریکایی را به سرمایه گذاری در مصر، بهبود صنعت گردشگری کشور، و گسترش برنامه ای برای دسترسی برخی از فراورده های مصر به بازار آمریکا بدون عوارض گمرکی که هم اینک وجود دارد، تشویق می کنیم.»
معاون وزارت امور خارجه آمریکا گفت: «رهبری مصر همچنان عامل مهمی برای ثبات در سراسر منطقه است، و مسلما آمریکا شریکی مهمتر از مصر در این منطقه ندارد.»

XS
SM
MD
LG