لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۵ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۱:۲۹

لزوم حفاظت از سازمان های غیر دولتی در مصر


سازمان های جامعه مدنی که در مصر کار می کنند در روزهای اخیر بدلیل منابع مالی و فعالیت هایشان هدف حمله قرار گرفته اند. روز ۸ دی ماه، نیروهای مصری به دفاتر حدود ۱۰ سازمان غیر دولتی، یا ان جی او، حمله کردند. ایالات متحده آمریکا از دولت مصر خواسته است بی درنگ به آزار این سازمان ها و کارمندان آنها پایان دهد، تمام اموالشان را باز گرداند، و این مساله را بسرعت حل کند.
سازمان های جامعه مدنی کارهای مهمی در پشتیبانی از انتقال مصر به دمکراسی، از جمله برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه اخیر انجام می دهند. توانایی جامعه مدنی برای کار بدون مداخله دولت برای سلامت هر دمکراسی اساسی است. سازمان هایی که با هزینه آمریکا اداره می شوند، از جمله انستیتوی ملی دمکراتیک و انستیتوی بین المللی جمهوریخواه کارهای مهمی مانند آموزش ناظران انتخابات، مسئولان رای گیری، و احزاب سیاسی در چگونگی اداره کمپین های خود انجام می دهند. آنها از هیچ کاندیدا یا حزب خاصی پشتیبانی نمی کنند. تمام کارهایشان بروی عموم و بررسی دولت، از جمله در مصر، باز است.
جامعه بین المللی، شامل دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد، حمله به دفاتر سازمان های غیر دولتی در مصر را محکوم کرده و در حمایت از کارهای مهمی که آنها انجام می دهند سخن گفته است.
برای انتخابات جاری مصر و توسعه دمکراتیک آینده آن مهم است «ان جی او» ها اجازه داشته باشند آزادانه و مستقل عمل کنند.

XS
SM
MD
LG