لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۵۴

آمریکا کوشش های ضد تروریستی را تقویت می کند


ایالات متحده آمریکا با ادامه تهدید القاعده و دیگر گروه های تروریستی روبرو است. در حالی که آمریکا از زمان حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ زیاد پیشرفت کرده است، خطرات باقی است. برای کمک به برخورد با این تهدید جاری، وزارت امور خارجه آمریکا تشکیل اداره مقابله با تروریسم را اعلام کرده است.

اداره جدید جهت تدوین و اجرای استراتژی ها، سیاست ها و برنامه هایی برای برهم زدن شبکه هایی که از تروریسم پشتیبانی می کنند و شکست دادن آنها، کارهای خود را با مسئولان امنیت ملی هماهنگ خواهد ساخت. همچنین از دیپلماسی ضد تروریسم و تقویت امنیت داخلی، مقابله با افراط گرایی خشن، و افزایش توانایی ملت های شریک برای برخورد با تروریسم، پشتیبانی خواهد کرد. در همین حال، اداره جدید ارزش های آمریکا، از جمله پشتیبانی از جقوق بشر، دمکراسی و حکومت قانون را پیش خواهد برد. با فراهم آوردن گزینه های مثبت برای مردمی که در برابر وسوسه های گروه های تروریستی جهت پیوستن به آنها آسیب پذیر هستند، و کار با دولت های شریک و سازمان های جامعه مدنی بمنظور افزایش توانایی برخورد با افراط گرایی، کوشش هایی را که برای کاهش افراط گرایی و بسیج در خارج جریان دارد هدایت خواهد کرد. اداره جدید همچنین با مرکز جدید ارتباطات استراتژیکی ضد تروریسم همکاری خواهد داشت.

اداره ضد تروریسم رابط اصلی وزارت امور خارجه با وزارت امنیت داخلی در استراتژی و عملیات ضد تروریسم خواهد بود، و در مشارکت با آن برای تقویت همکاری بین المللی در مجموعه گسترده ای از مسایل امنیت داخلی، از جمله امنیت ترابری، ممنوعیت مسافرت تروریست ها، و حفاظت از تاسیسات زیر بنایی کار خواهد کرد.

وزارت امور خارجه آمریکا در نبرد با تروریسم به قدرت شریکان و متحدان خود در خارج متکی است. با شریکانی که قادر باشند تهدید ها را در داخل مرزها و منطقه خود مدیریت کنند، احتمال این که نیروهای امریکا فراخوانده شوند، بتدریج کم می شود. اداره ضد تروریسم جهت تقویت توانایی بین المللی مشارکت در مبارزه با تروریسم در بخش غیر نظامی با دیگر ادارات و اژانس های شریک کار خواهد کرد و به حمایت از کوشش هایی که در بخش های نظامی و دفاعی جریان دارد ادامه خواهد داد.
حفاظت از ایالات متحده، مردم و منافع امریکا در خارج همچنان بصورت چالشی در قرن بیست و یکم باقی خواهد ماند. تهدید های تروریستی جدید، استراتژی های بدیع، دیپلماسی خلاق، و مشارکت های نیرومند تری را ایحاب خواهد کرد. تاسیس اداره جدید ضد تروریسم آمریکا را در برخورد با این چالش یاری خواهد داد.

XS
SM
MD
LG