لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۲۰

هيلاری کلينتون در کنوانسیون پناهندگان


شصت سال پیش در این ماه، کنوانسیون سازمان ملل متحد مربوط به وضعیت پناهندگان، که به عنوان کنوانسیون پناهندگی شناخته می شود، مرحله پايه گذاری خود را آغاز کرد. هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمريکا، گفت: اين کنوانسيون و کنوانسیون ديگر سازمان ملل متحد در مورد کاهش مهاجرانی بدون داشتن وطنی معين، یک دهه بعد سازمان يافت، «که نشانه ای برای شفقت انسانی در مقیاس جهانی بر جای گذاشت.»

هيلاری کلينتون طی سخنانی در کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان، در بزرگداشت این دو سالگرد، گفت که نیم قرن بعد، «مقیاس چالش به نحوی غير قابل تصوری گسترش يافته است.»

«ده ها میلیون تن از مردم نا اميد بطور مداوم از درگیری ها و بحران ها گريخته اند. تعداد و جمعيت آنها بطوری سيار افزايش يافته است آنها در حال حاضر به عنوان یک حضور سیال اما دائمی تلقی می شوند. همچنان میلیون ها نفر بر اثر جنگ، يا ايذاء و آزار به خاطر نژاد ، قبیله، هویت، مذهب، و عقیده سیاسی یا گرايش جنسی بی خانمان می شوند. بسیاری از آوارگان ، در کشورهای خود ناتوان هستند.»

خانم کلینتون، وزیر امور خارجه، گفت: «کشور متبوع من، کشور مهاجران است و ما افتخار می کنیم که پناهندگان بسیاری در سواحل آمريکا مورد استقبال قرار گرفته اند». وی افزود: «تنها در سال جاری، ما از افزون بر ۵۶ هزار نفر، از بيش از ۶۰ کشور جهان استقبال کرده ايم. ما به همان اندازه افتخار می کنيم که بزرگترين کمک کننده مالی به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد هستيم. ما از اين کار حمايت می کنيم، اهميت آن را درک می کنيم و به کسانی که در اين راه تلاش می کنند احترام می گذاريم.»

جامعه جهانی بايد بهترین و خلاق ترین سیاست ها را برای حمایت و کمک به مردم نیازمند بيابد و و از آنها استفاده کند. اين شيوه ها مشتملند بر: مواردی چون آموزش دادن به افرادی که با مهاجران برخورد دارند؛ ارائه مشاوره به پناهندگان، آموزش مدنی به جوانان بطوری که امکان يادگيری شيوه های دمکراتيک را برای آنها فراهم آورد؛ و يا کمک های لازم را بر دختران، زنان، و کودکان که نسبت به خشونت و بهره کشی جنسی بويژه آسيب پذير هستند، متمرکز کنند.

وزیر امور خارجه، گفت: «اگر ما آنچه که امروز لازم است، انجام دهيم، می توانیم بسیاری از دردها و رنج ها را کاهش دهيم». وی افزود: «مزایای انجام این کار روشن است و از حل و فصل بحران در اين لحظه فراتر می رود. ما نه تنها به مردم برای بازگشت به خانه هايشان در کمال ايمنی و با کرامت کمک خواهيم کرد، بلکه برای شروع یک زندگی جدید در کشور های ديگر برای اسکان مجدد نيز ياری خواهيم کرد.»

XS
SM
MD
LG