لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۴۳

ادامه حمله های بی رحمانه اسد


با وجود این که رژیم بشار اسد هفته پیش با پیشنهاد اتحادیه عرب برای آزاد ساختن زندانیان سیاسی، بیرون بردن خودروهای زرهی از خیابان ها و پایان دادن به سرکوب بی رحمانه معترضان موافقت کرده، نیروهای امنیتی سوریه به حمله های خونین به مردم ادامه می دهند. خشونت چنان نابکارانه بوده که اتحادیه عرب عرب خواسته است برای بحث درباره ادامه بی رحمی علیه شهروندان سوری و خودداری دولت از انجام تعهداتش به پیشنهاد اعراب برای حل بحران، جلسه فوق العاده ای در روز شنبه ۱۲ نوامبر تشکیل شود.

ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت فقط طی چند روز گذشته ده ها تن در سوریه کشته شده اند:

*** بر اساس گزارش هایی که سفارت ما در دمشق دریافت کرده، نیروهای امنیتی سوری در فاصله چهارم تا ششم نوامبر ۷۱ تن را کشته اند و به نظر می رسد بیشتر این کشتارها در حمص روی داده است. گزارش هایی که ما در اختیار داریم حاکی است در آنجا رژیم با تانک به خانه های مردم آتش گشوده است.

شورای ملی سوریه، ائتلافی از گروه های مخالف، می گوید محاصره حمص توسط نیروهای امنیتی اسد ،از رسیدن غذا و دارو به شهر جلوگیری می کند و خانواده ها را از رفتن به مناطق امن تر باز می دارد. شورا از جامعه بین المللی درخواست کرده است از غیرنظامیان حفاظت کند و ناظرانی را برای نظارت بر وضع کنونی به آن کشور بفرستد.

ویکتوریا نولند سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت بسیار مهم است که کشورها، به ویژه همسایگان سوریه، بر فشار سیاسی و اقتصادی بر رژیم اسد بیافزایند تا خشونت متوقف شود و امکان حرکت به سوی یک انتقال دمکراتیک فراهم آید:

*** آنچه ما می خواهیم ببینیم این است که کشورهای بیشتری در قطع داد و ستد با رژیم سوریه، که به آن برای ادامه قصابی مردم پول می دهند، به ما بپیوندند به ویژه کشورهایی که هنوز به سوریه اسلحه می فروشند، سلاح هایی که اینک به سوی مردم خود نشانه گرفته است.

هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در سخنانی در واشنگتن گفت «رهبرانی که سعی دارند آینده را با ماشه تفنگ عقب نگاهدارند باید بدانند که روزهای آنان به سرآمده است.» کلینتون در مورد سوریه گفت «اسد ممکن است بتواند تغییر را به تاخیر اندازد، اما نمی تواند برای همیشه مردم خود را از درخواست های مشروعشان محروم کند. او باید کنار برود و تا زمانی که چنین کند، آمریکا و جامعه بین المللی به افزایش فشار بر اسد و رژیم بی رحمش ادامه خواهند داد.»

XS
SM
MD
LG