لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۲۳

کلینتون از حمایت از مردم ایران سخن می گوید


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در مصاحبه هایی با صدای آمریکا و بی بی سی، از تهدید های رژیم ایران، از حمایت از تروریسم تا تلاش برای دستیابی به تسلیحات اتمی سخن گفت. اما روشن ساخت که آمریکا بین دولت و مردم ایران تفاوت می گذارد:

*** من وقتی به قدرت و انعطاف پذیری مردم ایران، خلاقیت، هوشمندی، تاریخ و فرهنگ آنها نگاه می کنم و یک رژیم کوتاه فکر و متاسفانه سرکوبگر را که سعی دارد آنچه را مردم ایران می توانند انجام دهند کنترل کند می بینم، بسیار اندوهگین می شوم.

هیلاری کلینتون گفت ایالات متحده از آرمان های مردم ایران برای آزادی و استفاده کامل از حقوقشان پشتیبانی می کند و می خواهد از راه های گوناگون آنان را یاری دهد:

*** ما هر زمانی بتوانیم صدایمان را بلند می کنیم و افرادی را که بر اساس شواهد کافی ناقضان حقوق بشر تشخیص دهیم به نام معرفی می کنیم، زیرا می خواهیم از خروج آنان از کشور جلوگیری کنیم و سعی داریم کارهایشان را بر ملا سازیم.

افزون بر این، هیلاری کلینتون گفت ایالات متحده در تلاش است مردم ایران را در گریز از پرده الکترونیکی که رژیم برای قطع ارتباطات در میان شهروندانش و بین خودشان و جهان خارج، روی کشور انداخته است یاری دهد:

***کاری که ما انجام می دهیم فراهم آوردن انواع تجهیزات، برنامه ها و آموزش هایی است که مردم، هم بطور مجازی و هم شخصا، بتوانند مهارت ها و تجهیزاتی را برای کوشش دور زدن پرده الکترونیکی لازم است به دست آورند.

هیلاری کلینتون همچنین ایجاد «سفارت مجازی در تهران» را تا پایان سال جاری، اعلام کرد و گفت در آنجا ایرانیان قادر خواهند بود از طریق اینترنت اطلاعاتی درباره ویزا و مبادلات دانشجویی به دست آورند و افزود «ما سعی داریم به مردم ایران نزدیک شویم.»

وزیر امور خارجه آمریکا گفت «اگر رژیم ایران فردا فکرش را تغییر دهد و بگوید چرا ما جوانان هوشمند خود را سرکوب می کنیم، بگذارید آینده ایران شکوفا شود، بسیار خوشحال خواهیم شد. کلینتون گفت آمریکا «برای کمک به تحقق بخشیدن به آن آینده آنچه را بتواند و آنچه را مردم ایران بخواهند، انجام خواهد داد.»

XS
SM
MD
LG