لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۲

کمک های آمریکا به مبارزه با مواد مخدر در افغانستان


افغانستان همچنان بزرگترین تولید کننده خشخاش در جهان و یک منبع عمده هروئین است. آمریکا در کوشش جهت از بین بردن بلای مرگبار کشت و قاچاق مواد مخدر غیر قانونی، ۲۶۸ میلیون دلار برای برنامه های مشترک اجرای عدالت و مقابله با مواد مخدر اختصاص داده است.
از این پول برای پبشبرد دو هدف استراتژیک در افغانستان استفاده خواهد شد. نخست، بهبود شیوه حکومت و اداره امور از طریق اجرای بهتر عدالت و تقویت حکومت قانون است. دوم، گسترش صلح و امنیت با مهار تجارت مواد مخدر و درآمدهای حاصل از آن برای تامین هزینه فعالیت های تروریستی و جنایی.
اعتبارات آمریکا هزینه های دولت افغانستان را تکمیل خواهد کرد و برای پشتیبانی و توسعه برنامه های جاری همکاری بکار خواهد رفت.
برخی از این برنامه ها در ایالت هلمند، که همچنان بزرگترین تولید کننده خشخاش در افغانستان است، اجرا می شود. برنامه ابتکاری حوزه غذایی دولت ایالتی بذر و کود برای کشاورزان در برابر تعهد به خودداری از کشت خشخاش فراهم می آورد. این اقدام، همراه با اجرای قانون کشت خشخاش در هلمند را در سال ۲۰۰۹ یک سوم کاهش داد و به ۶۹ هزار و ۸۸۳ هکتار رساند، و حتی در سال ۲۰۱۰ به ۶۵ هزار و ۴۳ هکتار پایین آورد.
دفتر امور بین المللی مواد مخدر و اجرای قانون وزارت امور خارجه آمریکا برای کمک به اصلاح سیستم جزایی افغانستان، تقویت توانایی های سازمان های مجری قانون، و دست یابی به هدف کاهش تولید و قاچاق مواد مخدر، با دولت افغانستان و جامعه بین المللی کار خواهد کرد. این برنامه ها نمونه هایی از تعهد جاری آمریکا به مشارکت با مردم افغانستان و نمایندگان برگزیده آنها برای بهبود زندگی مردم در سراسر کشور است.

XS
SM
MD
LG