لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۴:۴۸

جایزه ۲۵ میلیون دلاری یافتن ایمن الظواهری


ایمن الظواهری، یک فراری است که به دلیل نقشی که گفته می شود در بمبگذاری های اوت ۱۹۹۸ میلادی در سفارتخانه های آمریکا در دارالسلام پایتخت تانزانیا و نایروبی پایتخت کنیا ایفا کرده ،تحت تعقیب است. در این حوادث ۲۲۴ کشته شده و بیش از ۵ هزار نفر مجروح شدند.

الظواهری یک پزشک مصری و بنیانگذار گروه جهاد اسلامی مصر است. این گروه تروریستی قصد دارد با توسل به خشونت دولت مصر را سرنگون کند. بسیاری عقیده دارند که او مشاور و پزشک اسامه بن لادن رهبر القاعده است. الظواهری مردی۵۷ ساله با موهای قهوه ای تیره و چشمانی سیاه است. او به ابومحمد، ابوعبدالله، محمد ابراهیم و عبدالمعز نیز شهرت دارد.

الظواهری به دلیل نقشی که در بمبگذاری سفارتخانه ها و اقدام های تروریستی دیگر ایفا کرده در سراسر جهان تحت پیگرد است. «پاداش برای عدالت» جایزه ای ۲۵ میلیون دلاری است که برای کسب اطلاعات منجر به دستگیری یا تعقیب الظواهری تعیین شده است. آمریکا تضمین می کند که درباره همه گزارش ها تحقیق شده و هویت همه کسانی که این اطلاعات را ارائه کنند، محرمانه بماند. آمریکا آماده است در صورت لزوم از منابع کسب اطلاعات با تغییر محل سکونت شان محفاظت کند. اگر شما اطلاعی در این باره دارید، می توانید با دفتر امنیت منطقه ای در نزدیکترین سفارت آمریکا و نیز با نشانی اینترنتی ww.rewardsforjustice.net

تماس بگیرید. یا اطلاعات خود را با ایمیل به این آدرس ارسال کنید.

RFJ@State. gov

XS
SM
MD
LG