لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۱۲

پیشرفت در افغانستان


در دسامبر سال ۲۰۰۹، پرزیدنت اوباما اعلام داشت یکی از هدف های تلاش آمریکا در افغانستان تقویت توانایی نیروهای امنیتی افغان است.

سرلشکر دنیل آلین، مسئول فرماندهی منطقه شرقی، گفت در خاور افغانستان، نیروهای آمریکا در مشارکت کامل با نیروهای امنیتی ملی افغان برای بهبود توانایی های آنها و دولت افغانستان و کسب اعتماد مردمی که به آنها خدمت می کنند، سرگرم کار هستند.

وی گفت: هدف اصلی تلاش ها،ش کار با نیروهای امنیتی افغان است تا آنها قادر شوند مسئولیت کامل امنیت در منطقه عملیاتی خود را بر عهده بگیرند و شرایط لازم برای امنیت بهتر و بهبود نهادهای دولتی و اقتصادی به سود ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر مردمی که در آنجا زندگی می کنند به وجود آید:

**** افزایش توانایی و اعتماد دولت افغانستان و نیروهای امنیتی در منطقه ما ادامه دارد. بهبود شرایط امنیتی به ما اجازه می دهد سرویس های اساسی را برای مردم افغانستان فراهم آوریم... ما فشار بر شبکه های شورشی را حفظ کرده ایم، چندین ناحیه پشتیبانی را پاک کرده ایم و در این روند، رهبری و توانایی شریکان افغان خود را تقویت کرده ایم.

ژنرال آلین گفت: با این حال، یکی از پیامدهای فشار بر شبکه های شورشی اقدام های بی رحمانه، مذبوحانه وغیر قابل توجیه شورشیان علیه مردم افغانستان است. بی اعتنایی آشکار آنان به مردم افغانستان، خود را در حمله های انتحاری که بیش از همه شهروندان بی گناه را هدف می گیرد و حمله های نامنظم مستقیم و غیر مستقیم بر مراکز پر جمعیت، نشان می دهد:

**** ۸۵ تا ۹۰ درصد تلفات غیر نظامیان در افغانستان از خشونت شورشیان ناشی می شود. در نتیجه، روز به روز جوامع بیشتری به آنها پشت می کنند و ما همکاری فزاینده ای را بین مردم افغانستان، دولت محلی و نیروهای امنیتی که به آنان خدمت می کنند شاهد هستیم.

ژنرال آلین گفت: در جریان نخستین دور انتقال امنیت به نیروی امنیتی و دولت افغانستان، ما دو استان و یک مرکز ایالتی داشتیم که روند انتقال را آغاز کردند و در هر منطقه پیشرفت و توسعه ادامه دارد.

در حالی که هنوز کارهای زیادی باقی است، ما می بینیم که نیروی امنیتی افغانستان و نهادهای دولتی قابلیت و کارآیی خود را تقویت می کنند.

ژنرال آلین گفت: ما به تلاش برای تشویق شریکان افغان خود به رسیدن به هدف به وجود آوردن آینده ای باثبات و امن برای مردم افغانستان ادامه خواهیم داد.

XS
SM
MD
LG