لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۳۲

کمک آمریکا به مصر


آمریکا متعهد است در تامین نیازهای مصر برای بهبود اقتصادی، برگزاری انتخابات آزاد و عادلانه، و ثبات کمک کند. پرزیدنت باراک اوباما در سخنرانی اخیر خود درباره سیاست خاورمیانه گفت: «مهم است که بر تجارت و سرمایه گذاری، نه فقط کمک، تمرکز شود. هدف باید مدلی باشد که در آن حمایت از صنایع داخلی راه به فضای باز بدهد، رشته های بازرگانی از دست شماری معدود خارج شود و در اختیار بسیاری از مردم قرار گیرد و اقتصاد برای جوانان شغل ایجاد کند.»

افزون بر این، پرزیدنت اوباما گفت: «ما نمی خواهیم بار بدهی های گذشته بر دوش یک مصر دمکراتیک سنگینی کند. بنابراین، ما مصر را از بالغ بر یک میلیارد دلار بدهی آزاد خواهیم ساخت، و با شریکان مصری خود برای سرمایه گذاری این منابع جهت تقویت رشد و کارآفرینی کار خواهیم کرد. ما با تضمین یک میلیارد دلار وام که برای تاسیسات زیر بنایی و ایجاد شغل نیاز است، مصر را در دسترسی به بازارها یاری خواهیم داد و به دولت های دمکراتیک جدید برای بازستانی دارایی ها سرقت شده کمک خواهیم کرد.»

پرزیدنت اوباما این مجموعه کمک را در راس چندین طرح دیگر که آمریکا قبلا اعلام کرده است قرار داد، از جمله ۱۶۰ میلیون دلار کمک میان مدت برای حمایت از تلاش های مصر جهت تامین یک آینده دمکراتیک. آمریکا همچنین انتظار دارد برای حمایت از سازمان های بازرگانی کوچک و کارآفرینان و ایجاد شغل، از جمله توریسم و تاسیسات زیر بنایی، کمک های فنی، سرمایه و آموزش فراهم آورد.

شرکت سرمایه گذاری خصوصی ماوراء بحار بالغ بر ۲ میلیارد دلار حمایت مالی تامین خواهد کرد. هدف این است که سرمایه گذاری های بخش خصوصی در خاورمیانه و شمال آفریقا تشویق شود و برای پیشبرد رشد و ایجاد شغل منطقه ای، مشارکت هایی بین نهادهای بازرگانی آمریکا و عرب به وجود آید.

ایالات متحده آمریکا همچنین از سازمان های مصری و آمریکایی که برای پیشبرد احترام به حقوق بشر و آزادی سیاسی، به وجود آوردن روندی برای انتخابات آزاد و عادلانه، پیشبرد حرفه ای گری در رسانه ها و توسعه اجزاب سیاسی و افزایش مشارکت جوانان و زنان کار می کنند ، پشتیبانی خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG