لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۱:۴۶

حمایت آمریکا از اصلاحات در خاورمیانه


هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا ماه پیش در مجمعی که در دوحه، پایتخت قطر، برای بررسی تحولات آینده تشکیل شده بود، گفت مردمی که وی با آنان در جریان سفرهایش به خاورمیانه صحبت کرده است «عمیقا نگران روندهای جاری در بسیاری از بخش های خاورمیانه بزرگ، و آنچه آینده در چنته دارد هستند.»

آنان خواهان فرصت هایی برای بهبود زندگی خود و خانواده هایشان هستند، با دولتی که به نیازها و ناراحتی های مشروع مردم خود گوش کند و به آنها پاسخ دهد. هیلاری کلینتون گفت «جوانان خواهان اصلاحاتی هستند مانند دولت های کارآمد تر، پاسخگو تر و باز تر.»

هیلاری کلینتون سپس در اوائل فوریه، در سخنانی در کنفرانس امنیتی در مونیخ، یادآور شد «چالش این است که به شریکان خود کمک کنیم گام های منظمی برای به وجود آوردن آینده ای بهتر بردارند که در آن صدای مردم شنیده شود، به حقوقشان احترام گذاشته شود، و آرمان هایشان برآورده شود.» این کار باید بگونه ای صلحجویانه، بدون ارعاب و خشونت انجام گیرد.

جیمز اشتاینبرگ، مدیرکل وزارت امور خارجه آمریکا، در توضیحاتی در کمیته مناسبات خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت تغییر باید صورت گیرد، اما «در نبود آزادی و پیشرفت دموکراتیک، حمایت مردم که برای پیشرفت بادوام به سوی هدف های مشترک لازم است، نمی تواند به دست آید.»

اشتاینبرگ گفت «روند دگرگونی در پاسخ به شرایط گوناگون در سراسر منطقه، متفاوت خواهد بود، اما سیاست های ما و شریکانمان را چند اصل ثابت هدایت می کند. ما به ارزش های جهانی، از جمله آزادی تجمع و بیان، پای بند هستیم. ما با استفاده از خشونت به عنوان ابزاری برای ارعاب سیاسی مخالفیم و ما بارها از نیاز به تغییر معقول در پاسخ به تقاضاهای مردم سخن گفته ایم.»

XS
SM
MD
LG