لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۲

کلینتون در مراسم افطار


هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا در مراسم افطار گفت: «رمضان زمانی است که مسلمانان سراسر جهان روزه می گیرند و دعا می کنند، و تلاش می کنند کارهای خوب انجام دهند. همچنین زمانی برای به خود آمدن و درونگرایی، برای خیریه و شفقت و مهربانی است.»
هیلاری کلینتون گفت: رمضان ارزش هایی را که صدها میلیون نفر در سراسر جهان، از دیگر مذاهب و باورها بر آنها ارج می گذارند، می آموزد و تقویت می کند:
«بیایید بی اندیشیم که ما چگونه می توانیم رشته های تفاهم و احترام دوجانبه، و همکاری در میان پیروان تمام مذاهب را در سال آینده، در این جا و در خارج، گسترش دهیم و عمیق کنیم. و همچنین بیایید ببینیم چگونه ما می توانیم برای اطمینان از بوجود آورد فرصت بیشتر برای مردم بیشتر در مکان های بیشتر که قادر شوند قابلت های خداداد خود را بکار بگیرند، کوشش های خود را افزایش دهیم.»
حتی در حالی که مسلمانان سرگرم برگزاری آیین های ماه رمضان بودند، گزارش رسید که کشیشی در گینزویل فلوریدا قصد دارد روز ۱۱ سپتامبر نسخه های قران را آتش بزند.
اکثر رهبران سیاسی و مذهبی در آمریکا بر این عقیده هستند که سوزاندن قران راهی مناسب برای یادبود کسانی که در حملات تروریستی ۱۱ سپتابر ۲۰۰۱ کشته شدند نیست. هیلاری کلینتون گفت: «من از محکومیت روشن و یکپارچه این بی احترامی از سوی رهبران مذهبی آمریکا، از مسیحیان انجیلی تا خاخام های یهودی، و نیز رهبران آمریکا و رسانه ها دلگرم شده ام.»
کلینتون گفت: سوزاندن قران با تاریخ شکیبایی مذهبی در آمریکا به هیچوجه سازگار نیست:
«تعهد ما به شکیبایی مذهبی به آغاز به وجود آمدن ملت ما باز می گردد. بسیاری از ما می دانیم که در سال ۱۷۹۰، جرج واشنگتن به یک کنیسه در نیوپورت، در رود آیلند، نوشت این کشور «به تعصب اجازه نخواهد داد و به ازار و اذیت دیگران کمک نخواهد کرد.»
هیلاری کلینتون گفت آمریکا «در جستجو برای یک زمینه مشترک، و تفاهم و احترام مشترک، به کوشش برای نزدیک شدن به مردم سراسر جهان ادامه خواهد داد.»

XS
SM
MD
LG