لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱ ایران ۱۳:۰۹

اعلام تحریم های جدید علیه ایران


وزارت خرانه داری آمریکا با هدف تضعیف حمایت ایران از تروریسم، اسامی جدیدی را به فهرست نهادها و افرادی که تحریم هایی علیه آنها وضع شده، افزوده است.
چندین عضو نیروی قدس - شاخه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که مسئولیت صدور تروریسم را بر عهده دارد - به دلیل نقش های آنها در فراهم آوردن حمایت مالی و مادی برای گروه های تروریستی در خاورمیانه و جنوب آسیا، و نیز رضا موسوی، یک مقام ایرانی مستقر در سوریه، از جمله اسامی جدید هستند. گروه ها، حزب الله، حماس، جهاد اسلامی فلسطینی، و طالبان را شامل می شوند.
افزون بر این، وزارت خزانه داری تحریم هایی را بر دو سازمان در لبنان که از گروه های تروریستی حمایت می کنند، وضع کرده است: کمیته ایرانی بازسازی لبنان و شاخه لبنان کمیته امداد امام خمینی که به حزب الله کمک می کند. در نتیجه گزینش های جدید، تمام معاملات بین این افراد یا نهادها و شهروندان آمریکا ممنوع است، و هر دارایی و سرمایه ای که ممکن است آنها در آمریکا داشته باشند، مسدود می شود.
وزارت خزانه داری همچنین ۲۱ شرکت را که در خارج از ایران با نام هایی که شناسایی آنها بعنوان ایرانی آسان نیست فعالیت دارند، مشخص ساخت. این شرکت ها یا در مالکیت ایران هستند یا دولت آنها را کنترل می کند.
استیوارت له وی، معاون وزارت خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی، گفت این شناسایی عمومی به شهروندان آمریکا کمک می کند قانون ممنوعیت معامله با چنین شرکت هایی را رعایت کنند، و همچنین به دیگران در سراسر جهان که می خواهند خود را از خطرات همراه با معامله با آنها محفوظ نگاه دارند کمک کنند.
وزارت خزانه داری این گام ها را در پی سلسله تحریم هایی برای افزایش فشار بر ایران بر سر فعالیت های اتمی غیر قانونی بر می دارد. شورای امنیت سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، کانادا، ایالات متحده و استرالیا، همه در هفته های اخیر به اقدامات جدیدی دست زده اند.
فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا می گوید افزایش فشار بر ایران «تاثیر گذار می شود ... بازرگانی در کشور روز بروز دشوار تر می شود. هزینه معامله با ایران بالا می رود. و ما از آنچه می بینیم دلگرم می شویم.»

XS
SM
MD
LG