لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۶

شرکت های بین المللی و تحریم ایران


گروه معروف بیمه لویدز لندن اعلام کرده است پوشش بیمه برای محموله های نفت را که به ایران حمل می شوند محدود خواهد کرد. پیشتر در اوائل ماه، پرزیدنت باراک اوباما لایحه تحریم های جدید آمریکا را امضا کرد و آن را قانونی ساخت. هدف از تحریم ها این است که با بازداشتن برخی از معاملات مالی خارجی و سرمایه گذاری های مرتبط با انرژی و تجارت، ایران از منابع مورد نیاز برای تولید تسلیحات اتمی محروم شود.

شین مک گاورن، مدیرکل لویدز، به خبرگزاری رویترز گفت: «لویدز همیشه تحریم ها را رعایت خواهد کرد.»

اقدام لویدز در پی تصمیمات مشابه شماری از نهادهای خصوصی، از جمله بانک ها، شرکت های نفتی و تولیدی، که معاملات با ایران را متوقف کرده اند، صورت می گیرد.

استوارت له وی، معاون وزارت خزانه داری آمریکا در تروریسم و اطلاعات مالی، می گوید تاثیر دوگانه عمل دولت و بخش خصوصی در تلاش برای زیر فشار گذاشتن ایران جهت تغییر مسیر و رفتار خود و پای بندی به تعهدات بین المللی اش اساسی است:

**** اقدامات داوطلبانه بخش خصوصی تاثیر کارهایی را که دولت انجام داده است بیشتر می کند. قطعنامه ۱۹۲۹ شورای امنیت سازمان ملل متحد عاملی جدید و مهم در این استراتژی است.

پرزیدنت اوباما هنگام امضای لایحه فراگیر تحریم ها علیه ایران گفت از زمانی که او رییس جمهوری شد، آمریکا گزینه روشنی به دولت ایران عرضه کرده است:

**** می تواند به تعهدات بین المللی اش عمل کند، از نظر سیاسی و اقتصادی عمیق تر در جامعه بین المللی درگیر شود، و آینده بهتری برای تمام ایرانیان فراهم آورد. یا می تواند به نادیده گرفتن مسئولیت هایش ادامه دهد و با فشار و انزوای حتی بیشتر روبرو شود.

آقای اوباما گفت: «تا امروز، ایران راه سرسختی را برگزیده است. با این تحریم ها، همراه با تحریم های دیگر، ما به قلب توانایی دولت ایران برای اجرای برنامه اتمی حمله می کنیم. ما به دولت ایران نشان می دهیم که اقداماتش پیامدهایی دارد و اگر پافشاری کند، افزایش فشار ادامه خواهد یافت، و انزوایش عمیق تر خواهد شد.»

پرزیدنت اوباما گفت نباید تردیدی وجود داشته باشد که آمریکا و جامعه بین المللی تصمیم دارند از دست یابی ایران به تسلیحات اتمی جلوگیری کنند.

XS
SM
MD
LG