لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۲:۲۷

آزادی بیان در ونزوئلا


علیرغم پیشرفت های زیادی که ما در نیمکره غربی شاهد بوده ایم، در آنجا دمکراسی هنوز با تهدید روبرو است. حقوق آزادی بیان، مطبوعات و اظهار نظرهای فردی برای کارآیی دمکراسی ها اساسی هستند. با این حال، مقامات ونزوئلا اخیرا علیه منتقدین مطبوعاتی و افراد دیگری که بگونه ای صلح جویانه نارضایی خود را ابراز می دارند، گام هایی برداشته اند.

دستگیری مالک یک کانال تلویزیونی محلی به اتهام اهانت به دولت ونزوئلا، پیام نیرومندی می فرستد که شهروندان آزاد نیستند نظریات خود را بیان کنند و در یک گفت و شنود باز شرکت جویند. بدون این آزادی، تمام حقوق دیگر به خطر می افتد. باید به آزادی بیان و آزادی مطبوعات برای تمام افراد و سازمان های رسانه ای، بدون توجه به فلسفه های سیاسی آنها احترام گذاشته شود.

نگاه کردن به هرکسی که از شما انتقاد می کند بعنوان خارج از چارچوب و محدوده آسان است، اما مقامات نمی توانند اجازه دهند نگرانی های سیاسی آزادی بیان را تضعیف کند. در نهایت، هرکسی که انتخاب می شود به انتقاد سازنده نیاز دارد.

همچنین کشورهای دمکراتیک مسئولیت دارند حملات به اصول دمکراتیک را، در هر کجا که ممکن است روی دهد، فاش کنند. با چنین کاری آنها مسلم می سازند نسل های آینده از همان حقوقی که ما برای خودمان می خواهیم برخوردار خواهند شد. ایالات متحده آمریکا، همراه با دیده بان حقوق بشر، عفو بین الملل و کمیسیون حقوق بشر کشورهای آمریکایی، نگرانی های خود را از آمادگی دولت ونزوئلا به رعایت تعهدات خود برای حفظ این اصول بر اساس منشور دمکراتیک بین کشورهای آمریکایی ابراز داشته است.

در این راستا، امید می رود سازمان کشورهای آمریکایی مفاد این منشور را برای حفاظت از اصول دمکراتیک و آزادی های فردی در نیمکره غربی اجرا کند.

XS
SM
MD
LG