لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۴ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۳:۵۹

نقش سپاه انقلاب اسلامی ایران


سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران طی سال ها سال قدرت و دامنه نفوذ خود را افرایش داده است. سپاه که در سال ۱۹۷۹ برای دفاع از اصول انقلاب اسلامی در داخل و صدور آنها به خارج تاسیس شد، اینک برنامه های اتمی و موشکی ایران، عملیات تروریستی آن در خارج، و سرکوب مردم، و بخش های گسترده ای از اقتصاد کشور را کنترل می کند.

گوردون دوگید، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، درباره نقش رو به گسترش سپاه و استیلای فعلی آن بر ۹ وزارتخانه از ۲۱ وزارتخانه اظهار نظر می کند:

*** از زمان تاسیس جمهوری اسلامی، استیلا در چنین سطحی سابقه ندارد. همچنین، انتخابات خدشه داری برگزار شده، و مخالفان با نتایج انتخابات بگونه ای بی سابقه سرکوب شده اند. در تهران رژیمی وجود دارد که بیش از پیش به یک حکومت پلیسی شباهت پیدا می کند که در آن از زور برای خاموش کردن هر بحث و گفتمان، سرکوب تظاهرات، و کنترل فعالیت های مردم استفاده می شود.

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا در سفر اخیر خود به خاورمیانه گفت نقش فزاینده سپاه پاسداران انقلاب ایران را به سوی یک دیکتاتوری نظامی پیش می برد.

کلینتون می گوید «در حالی که سپاه بر قدرت خود می افزاید، سرکوب مردم ایران شدت می گیرد، و سرسختی، ستیزه جویی و منفی گرایی رژیم حتی بیشتر می شود.

XS
SM
MD
LG