لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۰

جان لیمبرت: سرکوب نشان می دهد که دولت ایران چگونه از مردم خود در هراس است


جان لیمبرت: سرکوب نشان می دهد که دولت ایران چگونه از مردم خود در هراس است
جان لیمبرت: سرکوب نشان می دهد که دولت ایران چگونه از مردم خود در هراس است

جان لیمبرت، مدیر کل وزارت امور خارجه آمریکا در مورد امور ایران در مصاحبه ای با سی ان ان، شجاعت مردم ایران را که در برابر فشار و سرکوب به اعتراض ادامه می دهند ستود.

او گفت این سرکوب نشان می دهد که دولت ایران چگونه از مردم خود در هراس است، و افزود: «ایالات متحده ساکت نخواهد نشست. ما آنچه را در خیابان های تهران می گذرد نادیده نخواهیم گرفت. ما همانند همیشه بر این باوریم که مردم ایران شایسته رفتاری بهتر و معقول از سوی دولت خود هستند.»

جان لیمبرت این نظر را در همان روزی ابراز داشت که پرزیدنت باراک اوباما جایزه صلح نوبل را قبول کرد. او در نطق خود در اسلو درباره خطرات ناشی از محروم بودن شهروندان از حق آزادی بیان وگزینش مذهبی که دوست دارند، انتخاب رهبرانشان یا برپایی گردهمایی بدون ترس، سخن گفت و اظهار داشت، مهم نیست این مقوله چگونه تعریف شود، آنچه اهمیت دارد این است که درک کنیم انکار آرمان های انسانی نه بسود آمریکا خواهد بود نه به نفع جهان:
*** بنابر این، حتی در حالی که ما به فرهنگ و سنت های کشورهای مختلف احترام می گذاریم، آمریکا همیشه صدایی برای آرمان هایی که جهانی است خواهد بود. ما شاهد رفتار والا و آرام اصلاح طلبانی مانند آنگ سان سوچی در برمه، شجاعت مردم زیمبابوه که در برابر آزار و ضرب و شتم به پای صندوق های رای می روند، و صدها هزار نفر که در سکوت در خیابان های ایران راه پیمایی کرده اند، خواهیم بود. این رویدادها نشان می دهد رهبران این دولت ها بیشتر از قدرت هر ملت دیگری از آرمان های مردم خود وحشت دارند.

پرزیدنت اوباما گفت : «و البته این مسئولیت تمام مردم آزاد و ملت های آزاد است که برای چنین دولت هایی روشن سازند امید و تاریخ با آنها است.»

XS
SM
MD
LG