لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۳۱

مبارزه با آزادی دسترسی به اینترنت در ایران


مبارزه با آزادی دسترسی به اینترنت در ایران
مبارزه با آزادی دسترسی به اینترنت در ایران

دولت ایران راه دسترسی مردم ایران به هزاران وب سابت را مسدود کرده و سرعت اینترنت را به میزانی دیوانه کننده کاهش داده است. وبلاگ نویسان به حبس های طولانی محکوم شده اند.

دولت ایران یک نیروی پلیس سایبری تشکیل داده که وب سایت های ضد دولتی و ناراضیان سیاسی را که از پایگاه های شبکه های اجتماعی استفاده می کنند را هدف گرفته است. سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی، هنگام اعلام آغاز کار نخستین واحد جدید سایبری گفت« وقتی برای صبر کردن نیست، ما در سراسر ایران پلیس سایبری خواهیم داشت.»

هیلاری کلینتون وزیرامورخارجه آمریکا اینترنت را« زیربنای نمادین عصرما» نامید و گفت« معنای آن ارتباط است.» وی به دولت هایی که درجستجوی قطع این ارتباط هستند هشدار داد و گفت« برخی کشورها حصارهای الکترونیکی برای پیشگیری از دسترسی شهروندانشان به شبکه های جهانی برپا کرده اند. آنان کلمات، اسامی و عبارت هایی را از موتورهای جستجوگر بیرون آورده و به حریم خصوصی و شخصی شهروندانی که در بیان سیاسی خالی از خشونت مشارکت دارند، تجاوز کرده اند. ایران ثابت کرده است که چنین کشوری است.» کمپین دولت ایران برای سانسور اینترنت و کنترل آن ، نقض بیشتر حقوق اساسی مردم ایران است و باید به آن پایان داده شود. هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا معتقد است «هیچ ملت، گروه یا فردی نباید زیر آوار سرکوب مدفون بماند. در حالی که دیوارهای سانسور مردم را از خانواده انسانی جدا می کند، ما نمی توانیم کنار بایستیم. و نمی توانیم در باره این مسایل تنها به این دلیل که نمی توانیم فریادها را بشنویم، ساکت بمانیم.»

XS
SM
MD
LG