لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۵۷

درگذشت ادی فیشرخواننده و بازیگر جنجالی هالیوود


درگذشت ادی فیشرخواننده و بازیگر جنجالی هالیوود
درگذشت ادی فیشرخواننده و بازیگر جنجالی هالیوود

ادی فیشر بازیگر قدیمی هالیوود، یکی از همسران پیشین الیزابت تیلور و پدر «کری فیشر» بازیگر نقش «پرنسس لیا» در سه گانه «جنگ ستارگان» در سن ٨٢ سالگی درگذشت.

از سال ١٩۵٠ تا ١٩۵۶ میلادی، ادی فیشر با ترانه ها و آهنگ های معروف خود در صدر فهرست موسیقی پاپ و «چهل آهنگ محبوب روز» آمریکا قرار داشت. او با سه تن از معروف ترین زنان آن دوران هالیوود از جمله دبی رینولدز، الیزابت تیلور و کانی استیونس ازدواج کرد.

ادی فیشر که یکی از محبوب ترین خوانندگان دوران خود به شمار می رفت با ازدواج ها و طلاق های پر سر و صدای خود همواره از چهره های مطرح نشریاتی که به اخبار و شایعات هالیوود اهمیت می دادند بود. بنا بر گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس، فیشر در بیمارستانی در شهر «برکلی» در شمال کالیفرنیا به علت عوارض پس از عمل جراحی لگن خاصره درگذشت.

ادی فیشر که در زمان جوانی خواننده ای خوش صدا، خوش قیافه و در میان زنان از جذابیت خاصی برخوردار بود در اوائل دهه پنجاه میلادی توانست چند نقش مختلف در برنامه های تلویزیونی آن دوران که اوائل کار این رسانه محسوب می شد به دست آورد و ضمن آن در چند فیلم سینمایی نیز شرکت داشت که از نوع کمدی رومانتیک به شمار می رفتند. فیلم هایی چون «پروانه هشت» و «هیچ چیز همیشگی نیست». اما بیشتر معروفیت ادی فیشر به خاطر ازدواج های او با زنان معروفی چون دبی رینولدز و الیزابت تیلور بود.

ادی فیشر که به «صدا طلائی» معروف بود با نخستین ترانه خود به نام «به تو فکر می کنم» یک شبه ره صد ساله پیمود و بیش از یک میلیون نسخه صفحه فروخت. او در کتاب خاطراتی به نام «همه جا بوده ام و همه کار کرده ام» که در سال ١٩٩٩ منتشر ساخت می نویسد: «از خیابان های فیلادلفیا برخاستم و در کاخ سفید دست به اجرای برنامه زدم. همه مرا دوست داشتند. هری ترومن مرا دوست داشت. آیزنهاور مرا دوست داشت.»

ادی فیشر درسال ١٩۵۵ با «دبی رینولدز» که در آن زمان دوست داشتنی ترین ستاره جوان هالیوود به شمار می رفت ازدواج کرد. این ازدواج کوتاه، سه سال بعد به صورت جنجال آمیزی پایان گرفت. هنگامی که او دبی رینولدز را به خاطر الیزابت تیلور رها کرد. در آن دوران در هالیوود، این عمل ادی فیشرغیرمعمول وغیرقابل قبول بود اما به جای طرد شدن، معروفیت بیشتری برای او کسب کرد و این واقعه زندگی حرفه ای الیزابت تیلور را نیز در مسیر تازه ای قرار داد و او را تبدیل به یک ابرستاره کرد.

ادی فیشر در طول دوران زندگی حرفه ای با مشکلاتی از قبیل اعتیاد به مواد مخدر و مشروبات الکلی در کشمکش بود. در سال ١٩۶٢ چهار سال پس از آنکه او همسرش دبی رینولدز را به خاطر الیزابت تیلور طلاق داد، تیلور در جریان فیلم برداری فیلم تاریخی «کلئوپاترا» با «ریچارد برتن» بازیگر بریتانیایی اهل «ولش» روابط عاشقانه ای برقرار کرد و پس از ترک ادی فیشر با او ازدواج کرد. در پی این جدائی ادی فیشر دچار افسردگی شدید و بیماری طویل مدت روحی شد.

XS
SM
MD
LG